Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

Nasz krajan z awansem do ekstraklasy!


Bardzo przyjemnie czyta się o sukcesach sportowych ludzi związanych z Bolesławcem i dzisiaj macie ku temu okazję. Człowieka, o którym piszemy, niektórym przedstawiać nie trzeba, zwłaszcza tym, którzy interesują się piłką nożną. Dla niektórych jednak może być to postać anonimowa, dlatego chcemy pokazać czytelnikom, że ktoś taki jest i odnosi sukcesy, a za taki z całą pewnością trzeba uznać awans do piłkarskiej ekstraklasy z drużyną Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Przed Wami Krzysztof Kawałko, który w Termalice pełni funkcję asystenta trenera.

Krzysztof Kawałko to trener z licencją UEFA A, która od sezonu 2021/2022 uprawnia trenerów do samodzielnego prowadzenia klubów od drugiej ligi w dół. W Termalice Bruk-Bet Nieciecza Krzysiek jest zatrudniony od stycznia zeszłego roku. Jest tam asystentem trenera Mariusza Lewandowskiego, którego kibicom nie trzeba raczej przedstawiać. Lewandowski to były reprezentant kraju, w kadrze rozegrał 66 meczów, zdobył 5 mistrzostw Ukrainy. Kawałko w swoim CV ma takie kluby jak Polonia Warszawa (Młoda Ekstraklasa), Górnik Polkowice, Górnik Zabrze czy Zagłębie Lubin.

A jak wyglądał miniony sezon z perspektywy trenera Kawałko? W rozmowie ze Sportowym Bolesławcem postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

“Jesteśmy po naprawdę ciężkim sezonie, który miał dla nas dwa oblicza, lecz finalnie zwieńczony został sukcesem, jakim jest bez wątpienia awans do Ekstraklasy. Awans cieszy tym bardziej, że przed sezonem nasza drużyna nie była wymieniana wśród faworytów do bezpośredniej promocji do wyższej ligi. Eksperci przewidywali, że nasz klub stać maksymalnie na udział w barażach. Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, jesień całkowicie zdominowaliśmy, na koniec rundy mając dziesięć punktów przewagi nad wiceliderem. Trener Lewandowski miał pomysł i dobrze nakreślił plan działania sztabowi oraz zawodnikom, wiedział również jak maksymalnie wykorzystać potencjał drużyny, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami, a przede wszystkim bardzo dobrą grą. Radością napawa nas dodatkowo fakt, że zdobyliśmy rekordową liczbę punktów( w XXI w.) w jednej rundzie w naprawdę trudnej lidze. Jeśli spojrzymy w statystyki, praktycznie w każdym meczu dominowaliśmy swoich rywali pod względem posiadania piłki, wymienionej ilości podań czy liczbie oddanych strzałów. Mieliśmy w swoich szeregach również najlepszego strzelca ligi – Romana Gergela. Niestety mieliśmy też swoje problemy, związane z COVID-19 i później jego skutkami: bardzo duża liczba mikrourazów, urazów i zdecydowanie wydłużony okres regeneracji u większości zawodników. Nasi rywale, po rundzie jesiennej, zmieniali taktykę na mecze z nami, grało się ciężej i awans odkładał się w czasie, ale finalnie cel zrealizowaliśmy.

Krzyśkowi Kawałko gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Facebook Comments