Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 październik
Events for 2 październik
Events for 3 październik
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
Events for 10 październik
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Events for 14 październik
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
Events for 16 październik
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
20 października 2021

Nasz krajan z awansem do ekstraklasy!


Bardzo przyjemnie czyta się o sukcesach sportowych ludzi związanych z Bolesławcem i dzisiaj macie ku temu okazję. Człowieka, o którym piszemy, niektórym przedstawiać nie trzeba, zwłaszcza tym, którzy interesują się piłką nożną. Dla niektórych jednak może być to postać anonimowa, dlatego chcemy pokazać czytelnikom, że ktoś taki jest i odnosi sukcesy, a za taki z całą pewnością trzeba uznać awans do piłkarskiej ekstraklasy z drużyną Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Przed Wami Krzysztof Kawałko, który w Termalice pełni funkcję asystenta trenera.

Krzysztof Kawałko to trener z licencją UEFA A, która od sezonu 2021/2022 uprawnia trenerów do samodzielnego prowadzenia klubów od drugiej ligi w dół. W Termalice Bruk-Bet Nieciecza Krzysiek jest zatrudniony od stycznia zeszłego roku. Jest tam asystentem trenera Mariusza Lewandowskiego, którego kibicom nie trzeba raczej przedstawiać. Lewandowski to były reprezentant kraju, w kadrze rozegrał 66 meczów, zdobył 5 mistrzostw Ukrainy. Kawałko w swoim CV ma takie kluby jak Polonia Warszawa (Młoda Ekstraklasa), Górnik Polkowice, Górnik Zabrze czy Zagłębie Lubin.

A jak wyglądał miniony sezon z perspektywy trenera Kawałko? W rozmowie ze Sportowym Bolesławcem postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

“Jesteśmy po naprawdę ciężkim sezonie, który miał dla nas dwa oblicza, lecz finalnie zwieńczony został sukcesem, jakim jest bez wątpienia awans do Ekstraklasy. Awans cieszy tym bardziej, że przed sezonem nasza drużyna nie była wymieniana wśród faworytów do bezpośredniej promocji do wyższej ligi. Eksperci przewidywali, że nasz klub stać maksymalnie na udział w barażach. Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, jesień całkowicie zdominowaliśmy, na koniec rundy mając dziesięć punktów przewagi nad wiceliderem. Trener Lewandowski miał pomysł i dobrze nakreślił plan działania sztabowi oraz zawodnikom, wiedział również jak maksymalnie wykorzystać potencjał drużyny, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami, a przede wszystkim bardzo dobrą grą. Radością napawa nas dodatkowo fakt, że zdobyliśmy rekordową liczbę punktów( w XXI w.) w jednej rundzie w naprawdę trudnej lidze. Jeśli spojrzymy w statystyki, praktycznie w każdym meczu dominowaliśmy swoich rywali pod względem posiadania piłki, wymienionej ilości podań czy liczbie oddanych strzałów. Mieliśmy w swoich szeregach również najlepszego strzelca ligi – Romana Gergela. Niestety mieliśmy też swoje problemy, związane z COVID-19 i później jego skutkami: bardzo duża liczba mikrourazów, urazów i zdecydowanie wydłużony okres regeneracji u większości zawodników. Nasi rywale, po rundzie jesiennej, zmieniali taktykę na mecze z nami, grało się ciężej i awans odkładał się w czasie, ale finalnie cel zrealizowaliśmy.

Krzyśkowi Kawałko gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Facebook Comments