Events for 30 Sierpień
Events for 31 Sierpień
3 sierpnia 2021

Wszystko na to wskazuje, że Chrobry awansuje

Za nami przedostatnia kolejka spotkań w Alniko A-klasie. Oficjalnie wciąż nie znamy ani mistrza, ani drugiego spadkowicza, choć wszystkie znaki na niebie wskazują nam, jakie drużyny opuszczą A-klasę. Z jednej strony Chrobry, który musiałby przegrać, i to bardzo wysoko, w ostatnim swoim meczu, z drugiej strony Majdan, który musiałby wygrać ze Starymi Jaroszowicami i liczyć na porażkę Łazisk z Mierzwinem. Żaden z trzech wymienionych wyżej warunków nie wydaje się prawdopodobny, więc na 99% mistrza i drużynę, która spadnie do B-klasy, już znamy. Dopóki jednak piłka w grze, wszystko jest możliwe. A co przyniosła nam ostatnia kolejka?

Lider z Nowogrodźca pojechał do Żarek Średnich, na spotkanie z tamtejszym WKS-em. Zważywszy na to, że Chrobry przez rundę wiosenną idzie jak burza (wygrał wszystkie mecze), faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden i doskonale się z tej roli wywiązał. Strzelił na wyjeździe pięć bramek, zachowując przy tym czyste konto, jedenaste (dwunaste, jeśli liczyć walkower z Majdanem) już w tym sezonie. Chrobry nad wiceliderem ma trzy punkty przewagi i bilans bramek lepszy o 18 goli. Nic już nie jest chyba w stanie odebrać im awansu.

Wicelider z Węglińca wybrał się w tę niedzielę do Bolesławic, można się było zastanawiać, czy ekipa Majdanu zbierze się na spotkanie, po tym jak przed tygodniem nie wyruszyli na spotkanie z Chrobrym. Tym razem Majdan skład zebrał, ale na boisku praktycznie nie istnieli. Owszem, strzelili trzy bramki, ale stracili ich aż….czternaście. Pięć z czternastu zdobył Dawid Hadryś, który tym samym włączył się ponownie do walki o koronę króla strzelców. Przed ostatnią serią spotkań traci jedno trafienie do Bartosza Kojdera z Chrobrego.

Zajmujące miejsce na ostatnim stopniu podium LZS Brzeźnik grał w ten weekend w Parowej. Wszyscy spodziewali się wyrównanego spotkania i mocno się zawiedli, bo w tym meczu w piłkę grał praktycznie tylko Brzeźnik. Niech świadczy o tym fakt, że w 24 minucie było już 4:0 dla przyjezdnych. I tak też skończyła się ta odsłona gry. W drugiej połowie Rybak wydawał się być troszkę odważniejszy w swoich poczynaniach, stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, ale nie mogli odnaleźć drogi do bramki Marcina Kopcia. W tej części gry kibice zgromadzeni na stadionie w Parowej zobaczyli tylko jedno trafienie, ale za to przecudnej urody. Bramkę “stadiony świata” zdobył Arkadiusz Jodłowski z LZS-u ustalając tym samym wynik spotkania na 5:0. Brzeźnik zachował trzecią pozycję, ale będą musieli jeszcze o nią powalczyć w ostatniej kolejce. W meczu z Gromadką wystarczy im remis, by sezon zakończyć na podium.

A Brzeźnik o podium walczy z KS Stare Jaroszowice. Drużyna Macieja Sawickiego od kilku dobrych kolejek próbuje dogonić Brzeźnik, ale bezskutecznie. Mimo, że Stare Jaroszowice mają passę sześciu meczów zwycięskich z rzędu, wciąż tracą do LZS-u dwa punkty. W tej kolejce KS Stare Jaroszowice rozprawiły się z drużyną z Niwnic. Choć spotkanie nie zaczęło się dla nich dobrze, bo jako pierwsi stracili bramkę, to szybko wrócili na właściwe tory i pokazali ekipie z Niwnic swoją piłkarską jakość, wygrywając spotkanie 3:1.

Szósta w tabeli Sparta Zebrzydowa zagrała w tej kolejce z Mierzwinem, czyli z drużyną, która już z ligi oficjalnie spadła. Spotkanie odbyło się w Brzeźniku, bo Mierzwin wciąż nie może rozgrywać spotkań na własnym boisku. Mierzwin na wiosnę przegrał każdy jeden mecz, więc gdy do przerwy remisowali bezbramkowo ze Spartą, zapachniało lekko sensacją. Krótko po przerwie jednak Sparta zdobyła pierwszą bramkę, po dwudziestu minutach dorzuciła drugą. Mierzwin było stać nawet na bramkę kontaktową, ale w doliczonym czasie gry Sparta ponownie trafiła do bramki Mierzwina i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

W Gromadce GKS podejmował drużynę GKS-u Tomaszów Bolesławiecki. Spotkanie było jednostronne, goście praktycznie w tym meczu nie istnieli, mało brakło, a zakończyło by się dwucyfrówką(końcowy wynik 9:0). Gospodarze po raz kolejny pokazali, że potrafią grać w piłkę i wysłali jasny sygnał Brzeźnikowi, że za tydzień nie będą mieli z nimi łatwo.

Z pogromem mieliśmy również do czynienia w Gościszowie, tam Orzeł nie dał żadnych szans GKS-owi Iwiny. W dwudziestej minucie było już 4:0 i gościom z Iwin odechciało się zapewne grać w piłkę. W drugiej połowie Orzeł trafił jeszcze trzykrotnie i ładnie pożegnał się w tym sezonie ze swoją publicznością, która co mecz pokazuje się z bardzo dobrej strony.

Ostatnie spotkanie minionej kolejki to mecz LZS-u Łaziska z LKS Ocice. Patrząc na tabelę i na ostatnie mecze, faworyta mogliśmy upatrywać w gościach z Ocic. Tymczasem to gospodarze lepiej weszli w mecz, szybko strzelili bramkę i bardzo długo, bo aż do 68 minuty bronili prowadzenia. Wtedy to jednak Ocice w końcu trafiły, a po trzech minutach zrobili to po raz drugi, ostatecznie spodziewanie wygrywając.

3. Jakub Trela (Górnik Węgliniec) – 28 bramek
4. Robert Zarzycki (Orzeł Gościszów), Paweł Wielogórski (Chrobry Nowogrodziec) – 24 bramki