Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

W Boże Ciało kolejne mecze Alniko A-klasy

Mały maraton czeka piłkarzy z okolicznych (i nie tylko) drużyn. Przez opóźnienie rozgrywek spowodowane pandemią, wojewódzkie związki piłki nożnej musiały tak “upchać” mecze, by zdążyć ich zagrać jak najwięcej. Niektórzy nie zdążyli zregenerować sił po sobotnich i niedzielnych meczach, a już w czwartek wszyscy wybiegną na murawę. Jakby tego było mało, kolejna seria spotkań rusza już w sobotę, więc drużyny, które mają zaplanowane swoje mecze na ten dzień rozegrają dwa mecze w ciągu trzech dni. Są to Majdan Bolesławice, Górnik Węgliniec, Sparta Zebrzydowa oraz GKS Gromadka. Przed nimi ciężkie wyzwanie, by praktycznie w jeden dzień zregenerować wszystkie swoje siły. Pozostałe drużyny nie są w lepszej sytuacji – dwa mecze w ciągu czterech dni to też ciężki kawał chleba, zwłaszcza na tym amatorskim poziomie. Dziś zajmiemy się zapowiedzią tej czwartkowej kolejki.

Zacznie się ona w Zebrzydowej. Sparta w święto Bożego Ciała będzie gościć ekipę z Niwnic. Przed kilkoma dniami Niwnice nie poradziły sobie na własnym terenie z drużyną z Żarek Średnich, Sparta zaś wywiozła cenne trzy punkty z trudnego boiska w Gromadce. W ligowej tabeli drużyny te ze sobą sąsiadują, przewagę dwóch punktów ma Sparta. W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w Niwnicach gospodarze nie istnieli, przegrywając z ekipą Grzegorza Kmiecika aż 2:9. Forma z ostatniej kolejki, ligowa tabela, pierwsze spotkanie – wszystko wskazuje, że faworytem powinna być drużyna z Zebrzydowej. Ale ile to już razy w naszej A-klasie wszystko na coś wskazywało, a było całkowicie odwrotnie?

Drugi mecz w kolejności odbędzie się w Nowogrodźcu. Faworyzowany Chrobry podejmie ekipę GKS-u Gromadka. Drużyna, prowadzona przez Krzysztofa Kownackiego, wiosnę ma niesamowitą. Nie dość, że wygrała wszystkie siedem meczów, to uzyskany w nich bilans bramkowy 34:4 musi robić wrażenie. Dzięki tak skutecznej grze i poukładanej defensywie, na pięć kolejek przed końcem rozgrywek, zajmują pozycję lidera. Nic nie wskazuje na to, by w czwartek mieli się potknąć. GKS przed tygodniem przegrał zasłużenie na własnym boisku ze Spartą i żeby liczyć choćby na jeden punkt w starciu z liderem, musieliby wspiąć się na wyżyny.

O godzinie 17:00 zacznie się mecz drużyny, która przez cały sezon walczy z Chrobrym jak równy z równym. Górnik Węgliniec, bo o nich mowa, w XXIII kolejce podejmie Rybaka Parowa. Górnik jest jedyną drużyną z ligowej stawki, która na własnym boisku nie straciła jeszcze ani jednego punktu. Fakt, że Górnicy opanowali grę na własnym boisku niemalże do perfekcji, nie pozwala optymistycznie nastawiać się piłkarzom z Parowej na czwartkowe spotkanie. Czeka ich arcytrudne zadanie, ale jeśli chcą gonić podium, które przed tygodniem stracili, muszą wrócić na zwycięski tor. Łatwo się mówi, trudniej się robi – dla nas w tym meczu faworyt jest tylko jeden.

Kolejny mecz to spotkanie rozpędzonego LZS-u Brzeźnik z ekipą z Ocic. Gospodarze wygrali ostatnie cztery spotkania, wskoczyli na trzecie miejsce w ligowej stawce i za wszelką cenę będą chcieli je utrzymać do końca sezonu. LKS Ocice to drużyna nieprzewidywalna, potrafi zagrać bardzo dobre zawody, grając piłkę widowiskową dla oka, by po tygodniu przegrać w słabym stylu. O ich nierównej formie świadczyć może tabela – mimo, że w wielu meczach pozostawili po sobie pozytywne wrażenie, to zajmują dopiero 12. pozycję. Potencjał na pewno w nich drzemie i jeśli tylko w czwartek dadzą go radę pokazać, to czeka nas interesujące widowisko.

Bardzo ciężkie zadanie czeka LKS Mierzwin. Drużyna będąca już jedną nogą w B-klasie pojedzie do Iwin, by zmierzyć się z tamtejszym GKS-em. Iwiny nie tak dawno sprawiły niemałą niespodziankę, wysoko wygrywając ze Starymi Jaroszowicami, w zeszłą niedzielę mocno postawili się Brzeźnikowi, więc prawdopodobnie i ze słabiutkim Mierzwinem sobie poradzą.

Ważny mecz dla układu dolnej części tabeli odbędzie się w Tomaszowie Bolesławieckim. Drużyna, prowadzona przez Zbigniewa Szewczyka rozegra spotkanie z Łaziskami. Obie drużyny zajmują dwa miejsca bezpośrednio nad strefą spadkową, mając nad nią odpowiednio trzy (GKS) i dwa (LZS) punkty przewagi. Zwycięzca tego spotkania praktycznie zapewni sobie utrzymanie. Łaziska przegrały ostatnich pięć spotkań i ich kibice zastanawiają się, czy w końcu dadzą radę postawić się swojemu rywalowi. Tomaszów wiosnę, podobnie jak Łaziska, ma słabą, ale w przeciwieństwie do najbliższego rywala, unika kompromitacji w postaci wyników typu 1:11 czy 1:12 (wyniki Łazisk z Chrobrym i z Górnikiem).

Ciekawe spotkanie odbędzie się w Starych Jaroszowicach. Rywalem gospodarzy będą Orły z Gościszowa. Gościszów początek rundy miał bardzo obiecujący, lecz im bliżej zakończenia sezonu, tym wyniki gorsze. Poniekąd wiąże się to z terminarzem – ich ostatnie trzy mecze to potyczki z Górnikiem, Chrobrym i Spartą. Nic więc dziwnego, że ostatnie tygodnie nie są dla nich szczęśliwe. Stare Jaroszowice, poza wspomnianą wcześniej wpadką w Iwinach, gra w tej rundzie naprawdę dobrze. Jako jedyni wygrali z ekipą z Węglińca, prezentując wtedy znakomity futbol. W tym meczu będą faworytami, tylko czy uda im się dobrze wywiązać z tej roli? Odpowiedź w czwartek.

Ostatnie spotkanie tej kolejki to mecz Żarek Średnich z Majdanem Bolesławice. Majdan podbudowany wysokim zwycięstwem z Mierzwinem pojedzie na wyjazd pełny nadziei. Wciąż mają szansę na utrzymanie i biorąc pod uwagę słabo postawę Łazisk, to może się udać. Muszą tylko zagrać tak jak najlepiej potrafią. Niedawno do ich składu wrócił Damian Dobiech, który wprowadził spokój w szeregi defensywy. Pierwsza połowa meczu z Niwnicami czy właśnie spotkanie z Mierzwinem pozwala nam twierdzić, że Majdan jeszcze kilka punktów w tej rundzie zdobędzie. Pytanie czy wystarczającą ilość i czy zaczną punktować już w czwartek.

Sparta ZebrzydowaLZS NiwniceCzwartek, godz.11:00
Chrobry NowogrodziecGKS GromadkaCzwartek, godz.13:00
Górnik WęgliniecRybak ParowaCzwartek, godz.17:00
LZS BrzeźnikLKS OciceCzwartek, godz.17:00
GKS IwinyLKS MierzwinCzwartek, godz.17:00
GKS Tomaszów BolesławieckiLZS ŁaziskaCzwartek, godz.17:00
KS Stare JaroszowiceOrzeł GościszówCzwartek, godz.17:00
WKS Żarki Średnie Majdan BolesławiceCzwartek, godz.17:00
Facebook Comments