Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

fot. Orientpark.pl Iwiny

Pięć medali Mistrzostw Polski do lat 14 w Biegu na Orientację dla młodzików z UKS „Orientpark.pl” Iwiny


Od początku maja trwa prawdziwy maraton ważnych imprez w biegu na orientację. W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów na dystansie klasycznym. W ten weekend najważniejsza impreza w roku dla dzieci do lat czternastu, tj. Mistrzostwa Polski Młodzików, którego oficjalna nazwa brzmi „Puchar Najmłodszych”. Była to już czterdziesta edycja tej imprezy. W tym roku młodych „orientalistów” gościły miejscowości Drzonków i Sulechów (woj. lubuskie). orientpark.pl Iwiny były reprezentowane przez pięcioosobową ekipą w składzie: Kornelia Kulka, Martyna Nikołajuk, Maja Nikołajuk, Oliwia Hetnar i Antoni Pachnik. Mała nie oznacza słaba! To co pokazało najmłodsze pokolenie „orientparkowców” było naprawdę niesamowite. Na tle blisko 400 dzieci z całej Polski zawodnicy z Iwin byli naprawdę widoczni. Pięć wywalczonych medali i jedenaste miejsce drużynowo to naprawdę rewelacyjny wynik.

Zawody rozpoczynały się w piątek 3 czerwca. Biegacze wyjechali już w czwartek, aby jeszcze odbyć jeden trening sprinterski, we Włoszakowicach (pow. Leszczyński). Następnego dnia do południa odpoczynek, a potem dalsza podróż do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Pięcioboju Nowoczesnego w Drzonkowie. Na terenie tego ośrodka rozegrano bieg sprinterski. Już w tym biegu zawodnicy zdobyli dwa medale. W kategorii M11 złoto wywalczył Antoni Pachnik, a srebro Martyna Nikołajuk w kat. K12. Bardzo dobrze też zaprezentowała się starsza z sióstr Nikołajuk, Maja, która zajęła 10 miejsce w wyjątkowo silnej kategorii K14. Biegaczki z tej kategorii skutecznie rywalizują z o dwa lata starszymi juniorkami. To naprawdę ścisła czołówka europejska. Dziewczęta te, za rok, dwa, będą walczyły o medale Mistrzostw Europy. Bardzo dobrze pobiegła Oliwia Hetnar (K12) jednak ominęła jeden punkt kontrolny i nie została sklasyfikowana. Jej wynik czasowy dawałby czwarte, może piąte miejsce. Kornelia Kulka pobiegła przyzwoicie plasując się na 20 miejscu w kategorii K11.

W sobotę 5 czerwca, został rozegrany bieg na dystansie klasycznym w terenie poligonowym podlegającym 5 Pułkowi Artylerii z Sulechowa. W związku z tym znaczna część obszaru był to teren otwarty, gdzie słońce tego dnia niemiłosiernie grzało. Jednak bieg na orientację, to sport dla osób z mocnym charakterem. Antek tym razem był drugi i zdobył srebrny medal, a Martyna brązowy. Oliwia Hetnar niestety tuż za podium, na czwartym miejscu. Maja powtórzyła dobry wynik ze sprintu i była jedenasta. Kornelię pokonały warunki oraz teren i nie została sklasyfikowana.

fot. Orientpark.pl Iwiny

Tego dnia odbyła się impreza towarzysząca – Puchar Sulechowa w Biegu na Orientację. Najmłodsza adeptka orientacji sportowej – Emilia Hetnar (lat 8) w kategorii K10N zdobyła brązowy medal, podobnie trochę starsza Joanna Nikołajuk (mama Martyny i Maji), która została wciągnięta w wir biegania na orientację przez córki, uplasowała się w kategorii K35 na trzecim miejscu. Tato Nikołajuk (Bartek) również rywalizował w kategorii 35, ale męskiej i zajął siódme miejsce.

Na niedzielę organizator zaplanował bieg sztafetowy. Tu zawodnicy i trenerzy liczyli na walkę o złoty medal. Trzy tygodnie wcześniej sztafeta M12 (z dwoma dziewczynami w składzie) wywalczyła podczas Klubowych Mistrzostw Polski srebrny medal ustępując tylko rywalom z Kwidzyna.

I się zaczęło! Jakiż to był bieg !!! Już na pierwszej zmianie rewelacyjnie pobiegła Martyna Nikołajuk przybiegając na drugim miejscu, 7 sekund za zespołem z Gliwic. W drugiej zmianie pobiegła Oliwia Hetnar, która nie zamierzała wracać do domu bez medalu. Ta młoda ambitna sportsmenka wyprowadziła naszą sztafetę na pierwsze miejsce! Następny zawodnik przybiegł za nią ze stratą aż 19 minut! To prawdziwa deklasacja. Na trzeciej zmianie wybiegł Antek Pachnik. Nie miał pojęcia z jaką przewagą wybiega więc presja była ogromna. Antek pobiegł fantastycznie, zdublował część zespołów na swojej trasie. Uzyskał najlepszy czas ze wszystkich zawodników i jako jedyny „złamał” 30 minut. Uzyskał czas 29:08. Zarówno zawodnicy, trener jak i obecni rodzice eksplodowali z radości. Złoty medal stał się faktem! Był to piąty medal na imprezie i tym samym zostało wyrównane osiągnięcie z zeszłego roku. Jednak wtedy ekipa była dwukrotnie bardziej liczna.

Za tydzień pierwszy wolny weekend od półtora miesiąca. Potem znowu starty, tym razem w ciężkim terenie, w Jakuszycach – „Izery Cup”.

info: Orientpark.pl/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments