Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 październik
Events for 2 październik
Events for 3 październik
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
Events for 10 październik
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Events for 14 październik
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
Events for 16 październik
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
20 października 2021

fot. boleslawiec.eu

Grali i pomagali! Zebrali 7101,32 ZŁ!


W miniony weekend Football Academy Bolesławiec był organizatorem VII edycji charytatywnego turnieju piłkarskiego “Football Academy Pomaga 2021”.

W tym roku wspieraliśmy dzieci z głęboką niepełnosprawnością z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Bolesławcu. W ramach pomocy ponad 200 młodych adeptów piłki nożnej wraz z rodzicami i przyjaciółmi wzięło udział w loterii fantowej, której główną nagrodą była koszulka Zagłębia Lubin z autografami całej drużyny ufundowana przez klub miedziowych. Kolejną atrakcją były licytacje kolejnej koszulki meczowej z autografami drużyny Zagłębia Lubin, ceramiczne buty piłkarskie ufundowane przez Ceramikę Milena oraz voucher do restauracji Winestone Bolesławiec.

fot. boleslawiec.eu

W rozgrywkach turniejowych wystąpiły 22 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie na czterech boiskach Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu w rozegranych 51 meczach zawodnicy zdobyli ponad 300 goli, co daje imponującą średnią prawie 6 goli na mecz. Rozgrywki zakończyły się bez klasyfikacji, a każdy z uczestników otrzymał złoty pamiątkowy medal z rąk Wiceprezydent Miasta Bolesławiec Renaty Szewczyk oraz Przewodniczącego Rady Miasta Józefa Pokładka.

W ciągu rozgrywek można było kupować domowe ciasta upieczone przez mamy występujących na turnieju zawodników Football Academy Bolesławiec oraz rodziców dzieci szkoły specjalnej. Dodatkową atrakcją były dmuchańce, w tym duża bramka celności, na której odbyły się konkursy strzałów do celu. Dmuchańce ufundowała firma Fun-Sport.com.pl, a nad całością atrakcji trzymali piecze członkowie Fundacji Wspierajmy Zdrowie z Bolesławca. Ochładzającą mgiełkę wytwarzała kurtyna wodna dostarczona przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu.

Podsumowując cały turniej, dzięki zaangażowaniu zawodników, trenerów i rodziców młodych piłkarzy udało nam się zebrać wspólnymi siłami kwotę 7101,32 zł. Pieniądze zostaną przekazane na zakup komputera, rzutnika i innych pomocy wspomagających komunikację alternatywną AAC dla dzieci.

“Jestem dumny, a zarazem wdzięczny za okazane serce i gest w trakcie całego wydarzenia, a cały dochód z turnieju zostanie przekazany przez Football Academy Bolesławiec i Fundację Wspierajmy Zdrowie na zakup odpowiedniego sprzętu dla Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Bolesławcu, który ma służyć podopiecznym ośrodka” – mówi organizator wydarzenia Damian Sawczak.

Turniej honorowym patronatem objął Piotr Roman – Prezydent Miasta Bolesławiec, a całość imprezy dofinansowana została przez Gminę Miejską Bolesławiec.

Organizator: UKS Football Academy BolesławiecWspółorganizator: MOSiR Bolesławiec, Fundacja Wspierajmy ZdrowiePartner: Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu
Sponsorem turnieju jest Ceramika Milena, Freedom Nieruchomości Legnica/Bolesławiec, Wędlindrobex, Fun-Sport.com.pl, Piekarnia Jarmen, Lewiatan ul. Cicha
Patronat medialny: Telewizja Bolesławiec,  Bolec.info – Gazeta i Portal, Sportowy Bolesławiec

Dziękujemy WSZYSTKIM za wsparcie!

info: Football Academy Bolesławiec

Facebook Comments