Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

fot. WEKiS Starostwo Powiatowe

Finały wojewódzkie siatkówki plażowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozgrywały się m.in. w Bolesławcu


Bolesławiec był jednym z trzech miejsc, gdzie odbywały się finałowe turnieje siatkówki plażowej o wymiarze dolnośląskim, Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk wyszedł naprzeciw problemom związany z pandemią i zorganizował nietypowy finał wojewódzki w plażówce robiąc zawody w trzech miejscowościach, szkoły mogły same decydować w której imprezie wezmą udział. Zmagania rozpoczęły się w środę, 16.06. Do Bolesławca przyjechały uczennice klas VII i VIII szkół podstawowych, w stawce czterech drużyn najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa numer 1 z Kamiennej Góry, która swój tytuł zdobyła w niesamowitych okolicznościach. W decydującym meczu przegrywała 0:1, w drugim secie przegrywała 14:20 (gramy do zdobycia 21 punktów) i wtedy w drużynie przeciwnej dokonano zmiany zawodniczki, która nie mogła już w tym meczu wrócić ponownie na boisko, set zakończył się zwycięstwem szkoły z Kamiennej Góry 22:20. Set trzeci również padł łupem zawodniczek z Kamiennej Góry (do 6) i tym samym to one zwyciężyły w zawodach.

Zwyciężczynie wystąpiły w składzie: Aleksandra Hałambiec, Marcelina Majewska, Dominika Walczuk oraz opiekun Zbigniew Lema. Drugie miejsce zajęły uczennice z Pisarzowic, trzecia lokata dla szkoły z Janowic Wielkich, natomiast miejsce czwarte przypadło dla dziewcząt z Raciborowic.

Dzień później o prymat walczyli chłopcy w tej samej kategorii wiekowej. Wśród czterech zespołów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy szkoły podstawowej numer 1 z Kamiennej Góry, którzy pokonali kolejno swoich kolegów ze szkoły 2:1, reprezentację Raciborowic 2:0 oraz Szkołę Podstawową numer 1 z Bolesławca 2:0 . Miejsce drugie wywalczył drugi zespół z Kamiennej Góry, trzecia lokata przypadła szkole z Raciborowic, natomiast czwarte miejsce zajęli uczniowie bolesławieckiej jedynki.

Poniżej na zdjęciu mistrzowski zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 z Kamiennej Góra, od lewej: Tymoteusz Grzyb, Oliwier Zych i opiekun Zbigniew Lema .

Piątek, 18.06, to mistrzowski turniej szkół ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Do zawodów w kategorii dziewcząt przystąpiły 3 szkoły: I LO Legnica, I LO Bolesławiec i ZSP Lubań. Po dwóch zwycięstwach tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy (Na powyższym zdjęciu mistrzynie z Legnicy : Ewa Czapulak, Aleksandra Łastowiecka, Anna Makosiej i Julia Pogorzelska.) pokonując I Liceum Ogólnokształcące Bolesławiec 2:1 oraz szkołę z Lubania 2:0. Bolesławianki wywalczyły miejsce drugie, natomiast trzecia lokata przypadła dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Lubania.

Świetną formę zaprezentowali podopieczni Michała Sobczyszyna z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Nie dali szans rywalom wygrywając pewnie swoje mecze po 2:0 z Legnicą i Lubaniem . Za naszymi asami z “elektronika” uplasowali się gracze I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy którzy w decydującym meczu zwyciężyli 2:1 Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubania . Zespół szkół Elektronicznych reprezentowany był przez: Oliwiera Łomnickiego, Mariusza Stoltmana i Bartosza Piotrowskiego.

Finały popularnej plażówki zakończyły zawody sportu szkolnego, mamy nadzieję, że kolejny sezon rozpoczniemy zgodnie z planem sztafetowymi biegami przełajowymi i potrwa on nieprzerwalnie do finałów siatkówki plażowej.

info: info: WEKiS Starostwo Powiatowe/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments