Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

A-klasa kończy rozgrywki

Z lekkim opóźnieniem bierzemy się za zapowiedź ostatniej kolejki ligowej w Alniko A-klasie. Jedno ze spotkań rozgrywane było podczas pisania tego artykułu i znamy już wynik – LKS Ocice pokonały na własnym stadionie Orła Gościszów aż 7:1. Spotkanie obfitowało w dużo niezdrowych emocji, niech świadczy o tym fakt, że sędzia pokazał w tym spotkaniu cztery czerwone kartki (jedna dla gospodarzy z Ocic, trzy dla drużyny z Gościszowa, w tym jedna dla trenera). Miejmy nadzieję, że w jutrzejszych spotkaniach będzie troszkę spokojniej. A co nas czeka jutro? Zaczynamy ostatnią zapowiedź w tym sezonie!

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00, najbardziej wyczekiwany jest pojedynek w Nowogrodźcu. Po pierwsze – będzie to mecz derbowy, rywalem Chrobrego będzie Sparta Zebrzydowa. Po drugie – po meczu prawdopodobnie odbędzie się feta mistrzowska z okazji awansu Chrobrego do klasy okręgowej. Jak wiemy, derby zawsze rządzą się swoimi prawami, więc na boisku może być dużo emocji, ale podejrzewamy, że po końcowym gwizdku na boisku i w szatni będą rządzić tylko i wyłącznie podopieczni Krzysztofa Kownackiego.

Czysto matematyczne szanse (i tylko takie – obiektywnie rzecz biorąc) na awans ma jeszcze Górnik Węgliniec, który na własnym boisku podejmie WKS Żarki Średnie. Górnik w tym sezonie na własnym stadionie wygrał każdy jeden mecz, więc faworyt jutro będzie tylko jeden.

Pasjonująco zapowiada się walka o miejsce na ostatnim stopniu podium. Do ostatniej kolejki o TOP3 walczyć będą LZS Brzeźnik oraz KS Stare Jaroszowice. Przed ostatnią serią gier na lepszej pozycji są ci pierwsi, mają dwa punkty przewagi nad Starymi Jaroszowicami i lepszy bilans spotkań bezpośrednich, więc w ostatnim meczu wystarczy im jeden punkt, by zakończyć rozgrywki na pudle. Do Brzeźnika przyjedzie drużyna GKS-u Gromadki, która na pewno tanio skóry nie sprzeda i do końca będzie walczyć o komplet punktów. Przed tygodniem Gromadka łatwo uporała się z Tomaszowem i jeśli potwierdzą swoją wysoką dyspozycję, Brzeźnik nie będzie miał tego dnia lekko. Dużo łatwiejsze zadanie wydaje się mieć ekipa goniąca podium. KS Stare Jaroszowice podejmie na własnym boisku Majdan Bolesławice, który jeszcze ma szansę na utrzymanie, ale musi wygrać i liczyć na porażkę Łazisk z Mierzwinem. Oba te rezultaty będą raczej mało prawdopodobne, dlatego podejrzewamy, że jutro w Starych Jaroszowicach poznamy drugiego spadkowicza. A kto zajmie upragnione miejsce na podium? Odpowiedź już jutro, około godziny 19:00.

Wspomniane wyżej spotkanie Łazisk z Mierzwinem będzie pojedynkiem drużyn z dołu tabeli. Los Mierzwina jest już znany – w przyszłym sezonie będziemy ich oglądać na boiskach B-klasy, Łaziska wciąż nie mają pewnego utrzymania, ale jak pisaliśmy wyżej – raczej nie zajmą miejsca piętnastego, które z automatu oznaczałoby spadek. Gospodarzom z Łazisk wystarczy jeden punkt, by nie patrząc się na wynik ze Starych Jaroszowic, przypieczętować utrzymanie.

Dwa ostatnie spotkania to pojedynki tak zwane “o pietruszkę”. Iwiny po ubiegłotygodniowej klęsce w Gościszowie, będą chciały zmazać tę plamę i dobrze pokazać się w spotkaniu przeciwko Rybakowi Parowa. Rybak przed tygodniem też dość łatwo przegrał (0:5 z Brzeźnikiem) i obie drużyny zagrają o tym, by w miarę dobrych humorach skończyć sezon. W Tomaszowie natomiast miejscowy GKS zagra z LZS-em Niwnice. Faworyta w tym meczu ciężko wskazać, Tomaszów u siebie potrafi być groźny, choć w całym sezonie to Niwnice spisują się lepiej.

Dodatkowym smaczkiem niedzielnego grania będzie walka o koronę króla strzelców – walczą o nią Bartosz Kojder oraz Dawid Hadryś. Przed ostatnią kolejką napastnik Chrobrego Nowogrodziec ma jedną bramkę przewagi nad snajperem z Węglińca.

LKS OciceOrzeł Gościszów7:1
Chrobry NowogrodziecSparta Zebrzydowaniedziela, godz. 17:00
Górnik WęgliniecWKS Żarki Średnieniedziela, godz. 17:00
LZS BrzeźnikGKS Gromadkaniedziela, godz. 17:00
KS Stare JaroszowiceMajdan Bolesławiceniedziela, godz. 17:00
LZS ŁaziskaLKS Mierzwinniedziela, godz. 17:00
GKS IwinyRybak Parowaniedziela, godz. 17:00
GKS Tomaszów Bolesławiecki LZS Niwniceniedziela, godz. 17:00
Facebook Comments