Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

Twardy Świętoszów ratuje honor w 20 kolejce KEEZA klasy okręgowej

Zespoły grające w KEEZA klasie okręgowej nie mogą zaliczyć tego weekendu do udanych. Wyjątkiem jest twardy Świętoszów, który zainkasował 3 punkty. Pozostali reprezentanci powiatu bolesławieckiego doznali porażek: BKS Bolesławiec w meczu wyjazdowym, a Piast Wykroty i GKS Warta Bolesławiecka w spotkaniach na własnych boiskach.

Do Warty Bolesławieckiej przyjechał zespół Victorii Ruszów. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, jednak po indywidulanym błędzie w 30 minucie, za sprawą Stelwacha, to goście cieszyli się z objęcia prowadzenia. Drugi cios Victoria wyprowadziła już na początku drugiej połowy. Ten sam zawodnik drugi raz pokonuje bramkarza GKSu. Wraz z upływem czasu GKS Warta Bolesławiecka traciła siły. W ostatnich 20 minutach piłkarze Victorii dominowali na boisku. Na 0:3 w 74 minucie podwyższa Klisowski, a na domiar złego z boiska za drugą żółtą kartkę schodzi jeden z piłkarzy GKSu. Grająca z przewagą Victoria jeszcze przed ostatnim gwizdkiem dwukrtonie umieściła piłkę w siatce: w 78 -Majchrzak i 90 minucie – Cherniavskyi.

BKS Bolesławiec pojechał na trudny teren do Lubania. Obie ekipy przed tą kolejką sąsiadowały w ligowej tabeli. Tak się złożyło, że po rozegraniu tego meczu te dwie drużyny zamieniły się pozycjami – BKS spadł na 4 miejsce, Łużyce awansowały na trzecią lokatę. W pięciu wiosennych kolejkach BKS Bolesławiec zdobył 5 punktów, co na zespół myślący o awansie do IV ligi, jest zdecydowanie za mało. Do przerwy obie ekipy miały swoje sytuacje, jednak raziły nieskutecznością. Po przerwie, grając od 54 minuty w dziesięciu, gospodarze dwukrotnie pokonali Jakuba Walczaka i BKS Bolesławiec musiał z Lubania wracać bez punktów i bez strzelonej bramki.

W Wykrotach Piast podejmował Nysę Zgorzelec. Lepiej w ten mecz weszli goście, bo już pierwszą sytuację bramkową na gola zamienił Gawora. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugich 45 minutach Nysa zdobyła przewagę podwyższając wyniki w 55 minucie na 0:2. Kolejne dwie bramki przyjezdni dołożyli w ostatnim kwadransie spotkania – 79 i 84 minuta. Piast wykroty nie zdołał strzelić honorowego gola i przegrał spotkanie 0:4.

Honor powiatowej piłki nożnej klasy okręgowej w 20 kolejce uratował Twardy Świętoszów. Na własnym boisku wygrał 2:0. Pierwsza odsłona meczu była wyrównana, w drugiej do głosu doszli gospodarze, co potwierdzili zdobyciem dwóch bramek – najpierw do siatki w 65 minucie trafił Patryk Moczała, a 13 minut później podwyższył Marcin Łojko. Twardy wygraną z Włókniarzem Mirsk zapewnił sobie 6 lokatę po 20 kolejce spotkań.