Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 31 sierpień
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 4 wrzesień
Events for 5 wrzesień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 11 wrzesień
Events for 12 wrzesień
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 18 wrzesień
Events for 19 wrzesień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
20 września 2021

info: UKŻ Pirat Bolesławiec

“Pirat” Bolesławiec żeglował na jeziorze Kierskim w Poznaniu

W dniach 15 – 16 maja 2021 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Pirat Bolesławiec wzięli udział w Regatach Wartych Poznania, które odbyły się na Jeziorze Kierskim w Poznaniu. W regatach łącznie wzięło udział 109 żeglarzy z aż 12 żeglarskich klubów sportowych, którzy konkurowali ze sobą w 7 klasach: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, Europa, Snipe.

Najbardziej doświadczeni żeglarze z UKŻ Pirat Bolesławiec godnie reprezentowali nasze miasto podczas regat startując w klasie Laser 4.7 (4 zawodników – Maksymilian Sitek, Hanna Wróbel, Noah Hugeth, Natasza Idkowiak) oraz w klasie Laser Radial (2 zawodników – Jakub Adamowicz, Wincenty Grochowski).

Pierwszy dzień regat upłynął pod znakiem zmiennych warunków atmosferycznych utrudniających rozegranie wyścigów. Komisja regatowa zmuszona była wywiesić flagę AP, która oznacza odroczenie procedury startowej aż do odwołania. Ostatecznie udało się rozegrać tylko 1 wyścig po niespełna 2 godzinach oczekiwania na stabilny kierunek wiatru. Tego dnia nasi zawodnicy zapoznali się z trasą regat i z zupełnie nowym dla nich akwenem, a po regatach pracowali jeszcze przy swoim sprzęcie, żeby go odpowiednio przygotować na kolejny dzień regat.

Drugiego dnia pogoda zaczęła na szczęście sprzyjać żeglarzom i rozegrano aż 3 wyścigi. Każdy z wyścigów był wymagający nie tylko ze względu na ogromną konkurencję, ale także z uwagi na duże zatłoczenie trasy wyścigu. Tego dnia pojawiło się kilka bardzo udanych startów wśród zawodników UKŻ Pirat Bolesławiec. Najlepiej w klasie Laser 4.7 popłynął Maximilian Sitek, który zajął wysokie 13 miejsce, natomiast w klasie Laser Radial najlepiej zaprezentował się Jakub Adamowicz, który zajął w ostatecznej klasyfikacji 14 miejsce.

Po ostatnim wyścigu w niedzielę zawodnicy skorzystali jeszcze z silnego wiatru oraz dużego jeziora i popływali jeszcze trochę pod czujnym okiem trenera Dawida Poznańskiego, który dzięki motorówce przekazanej przez Urząd Miasta Bolesławiec oraz Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana dbał o bezpieczeństwo zawodników podczas całych regat i niedzielnego treningu.

Zwodnicy UKŻ Pirat Bolesławiec pierwszy raz mieli okazję wziąć udział w tak dużych regatach, dzięki czemu zdobyli kolejne doświadczenia. A już niedługo czeka ich kolejny wyjazd na regaty, tym razem do Szczecina, także trzymamy kciuki za dobre starty i już teraz życzymy im dużo wiatru w żaglach!

info: UKŻ Pirat Bolesławiec

Facebook Comments