Wydarzenia sportowe w okolicy

Czerwiec 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
31
1
2
3
4
5
6
Events for 1 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 2 Czerwiec
Events for 3 Czerwiec
Events for 4 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 5 Czerwiec
Events for 6 Czerwiec
Brak wydarzeń
7
8
9
10
11
12
13
Events for 7 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 8 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 9 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 10 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 11 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 12 Czerwiec
Events for 13 Czerwiec
14
15
16
17
18
19
20
Events for 14 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 15 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 16 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 17 Czerwiec
Events for 18 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 19 Czerwiec
Events for 20 Czerwiec
Brak wydarzeń
21
22
23
24
25
26
27
Events for 21 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 22 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 23 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 24 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 25 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 26 Czerwiec
Events for 27 Czerwiec
Brak wydarzeń
28
29
30
1
2
3
4
Events for 28 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 29 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 30 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

info: UKŻ Pirat Bolesławiec

“Pirat” Bolesławiec żeglował na jeziorze Kierskim w Poznaniu

W dniach 15 – 16 maja 2021 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Pirat Bolesławiec wzięli udział w Regatach Wartych Poznania, które odbyły się na Jeziorze Kierskim w Poznaniu. W regatach łącznie wzięło udział 109 żeglarzy z aż 12 żeglarskich klubów sportowych, którzy konkurowali ze sobą w 7 klasach: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, Europa, Snipe.

Najbardziej doświadczeni żeglarze z UKŻ Pirat Bolesławiec godnie reprezentowali nasze miasto podczas regat startując w klasie Laser 4.7 (4 zawodników – Maksymilian Sitek, Hanna Wróbel, Noah Hugeth, Natasza Idkowiak) oraz w klasie Laser Radial (2 zawodników – Jakub Adamowicz, Wincenty Grochowski).

Pierwszy dzień regat upłynął pod znakiem zmiennych warunków atmosferycznych utrudniających rozegranie wyścigów. Komisja regatowa zmuszona była wywiesić flagę AP, która oznacza odroczenie procedury startowej aż do odwołania. Ostatecznie udało się rozegrać tylko 1 wyścig po niespełna 2 godzinach oczekiwania na stabilny kierunek wiatru. Tego dnia nasi zawodnicy zapoznali się z trasą regat i z zupełnie nowym dla nich akwenem, a po regatach pracowali jeszcze przy swoim sprzęcie, żeby go odpowiednio przygotować na kolejny dzień regat.

Drugiego dnia pogoda zaczęła na szczęście sprzyjać żeglarzom i rozegrano aż 3 wyścigi. Każdy z wyścigów był wymagający nie tylko ze względu na ogromną konkurencję, ale także z uwagi na duże zatłoczenie trasy wyścigu. Tego dnia pojawiło się kilka bardzo udanych startów wśród zawodników UKŻ Pirat Bolesławiec. Najlepiej w klasie Laser 4.7 popłynął Maximilian Sitek, który zajął wysokie 13 miejsce, natomiast w klasie Laser Radial najlepiej zaprezentował się Jakub Adamowicz, który zajął w ostatecznej klasyfikacji 14 miejsce.

Po ostatnim wyścigu w niedzielę zawodnicy skorzystali jeszcze z silnego wiatru oraz dużego jeziora i popływali jeszcze trochę pod czujnym okiem trenera Dawida Poznańskiego, który dzięki motorówce przekazanej przez Urząd Miasta Bolesławiec oraz Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana dbał o bezpieczeństwo zawodników podczas całych regat i niedzielnego treningu.

Zwodnicy UKŻ Pirat Bolesławiec pierwszy raz mieli okazję wziąć udział w tak dużych regatach, dzięki czemu zdobyli kolejne doświadczenia. A już niedługo czeka ich kolejny wyjazd na regaty, tym razem do Szczecina, także trzymamy kciuki za dobre starty i już teraz życzymy im dużo wiatru w żaglach!

info: UKŻ Pirat Bolesławiec

Facebook Comments