Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

Derby powiatu, punkt GKSu – klasa okręgowa rozegrała 19 kolejkę

BKS Bolesławiec nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do czołowej dwójki remisując z Twardym Świętoszów, Piast Wykroty przegrał, a GKS Warta Bolesławiecka zremisowała we Lwówku,

W 19 kolejce KEEZA klasy okręgowej doszło do pojedynku derbowego powiatu bolesławieckiego. Do Bolesławca przyjechał twardy Świętoszów. Mecz rozpoczęto minutą ciszy upamiętniając zmarłe w ostatnim czasie osoby związane z BKSem Bolesławiec. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem piłkarskim. Już na początku meczu kontuzji doznał Kamil Skiba i musiał opuścić boisko. BKS miał optyczną przewagę, prowadził grę, ale nie mógł sobie stworzyć klarownych sytuacji bramkarskich. Gra toczyła się przeważnie w środku pola. Goście ze Świętoszowa sporadycznie wychodzili pod pole karne przeciwników i jeden taki atak przyniósł im prowadzenie. Z prawej strony, kapitan wojskowych – Marcin Łojo, płaskim podaniem skierował futbolówkę na 10 metr pola karnego. Nie było tam żadnego zawodnika BKSu Bolesławiec, a do piłki dobiegł Adrian Biniecki, który płaskim strzałem bez problemów pokonał Jakuba Walczaka. Była to pierwszy oddany strzał “wojskowych”, a byłą to 40 minuta gry. Do przerwy wyniki nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy BKS Bolesławiec rzucił się do ataku, ale podobnie jak to miało miejsce w pierwszych 45 minutach, sytuacji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo. Twardy Świętoszów wziął sobie za cel obronę jednobramkowej przewagi, i wychodziło to do 77 minuty. Wówczas po faulu w okolicach 30 metra na Filipie Zagórskim, lot piłki dochodzącej do bramki zmienił głową Michał Kapusz i wyrównał wynik meczu. Chwilę później błąd popełnił bramkarz Twardego łapiąc piłkę po podaniu swojego zawodnika i otworzyła się szansa przed BKSem na zdobycie drugiego gola.

Jak widać na nagraniu, szansa to jedno, a wykonanie to drugie. Do końca spotkania nic godnego uwagi się nie wydarzyło. Z remisu bardziej cieszyli się goście, którzy w tym meczu byli zespołem wizualnie słabszym. A BKS Bolesławiec może żałować straty kolejnych punktów, zwłaszcza, że Iskra Łagów przegrała z Pogonią Świerzawa 2:5.

O pierwsze punkty tej rundy walczyli dziś zawodnicy GKSu Warty Bolesławieckiej. W tym celu udali się do Lwówka Śląskiego. Do przerwy utrzymywał się wyniki bezbramkowy. Po przewie inicjatywę przejęli zawodnicy GKSu. Po bardzo ładnej indywidulanej akcji Bartek Bernacki uderza piłkę i GKS wychodzi na prowadzenie. Kilka minut później jest już 0:2. Bramkarz Czarnych Lwówek nie łapie piłki po strzale, “wypluwa” ją przed siebie i najlepiej w tej sytuacji odnajduje się Krzysztof Szymański, który umieszcza piłkę w siatce. Gospodarze dokonują 5 zmian w zespole, niestety trener GKSu nie ma takiego komfortu, gdyż na ławce rezerwowych ponownie zasiada tylko jeden zawodnik. Warcianie z minuty na minutę opadają z sił, co wykorzystują gospodarze spotkania. Po jednym z rzutów rożnych piłka odbija się od obrońców i jeden z zawodników Czarnych, z najbliższej możliwej odległości, kolanem pakuje piłkę do bramki GKSu. W 85 minucie podopieczni Adriana Bernackiego, po dośrodkowaniu z prawej strony i uderzeniu głową, tracą drugą bramkę i spotkanie kończy się remisem 2:2. Dobry jeden punkt, choć pozostaje pewnie niedosyt.

Minimalnie lepszym zespołem od Piasta Wykroty okazał się taem z Ruszowa – Victoria. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Dzięki zwycięstwu gospodarze przeskoczyli Piasta w ligowej tabeli o jeden punkt.

Victoria RuszówPiast Wykroty3:2 (2:1)