Events for 29 wrzesień
Events for 30 wrzesień
17 września 2021

Czołowe drużyny pewnie wygrywają – podsumowanie XXI kolejki A-klasy

W minioną sobotę oraz niedzielę odbyły się kolejne spotkania rozgrywane w ramach Alniko A-klasy. Na czele bez zmian. Czołowa “piątka” ligi pewnie wygrała swoje mecze i pokazali tym samym, że zasłużenie są na wysokich lokatach.

W sobotę, z wyżej wymienionych pięciu drużyn, na boisko wybiegły ekipy Chrobrego Nowogrodziec, Górnika Węgliniec i KS Stare Jaroszowice.

Lider z Nowogrodźca bez problemów uporał się z Orłem Gościszów. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Bartosz Kojder, który po tej kolejce objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Po jednej bramce dołożyli Miżdal, Pokropywny i Widuch. Orzeł miał niewiele do powiedzenia i ani przez chwile nie postawił się wyżej notowanej drużynie Chrobrego.

W Węglińcu sytuacja była podobna, z tym że kibice zobaczyli więcej bramek. Gospodarze strzelili ich aż jedenaście, tracąc przy tym dwie. Słabszy dzień mieli superstrzelcy z Węglińca – Kuba Trela i Dawid Hadryś strzelili tylko po jednej bramce. Formą błysnął Wojtek Fink, który trzykrotnie pokonał bramkarz z Łazisk. Dwukrotnie zrobił to Tomasz Kołodziejczak. Po jednym trafieniu dołożyli Kurianowicz, Latała, Bednarski, Węgier. Dla Łazisk dwa razy trafił Maciej Kotwica.

Ostatni sobotni mecz to spotkanie Starych Jaroszowic z LKS Ocice. Spodziewaliśmy się tu dużo bardziej zaciętego spotkania, wierzyliśmy że drużyna z Ocic mocno postawi się gospodarzom. Na nieszczęście gości już w 5. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić jeden z czołowych ich piłkarzy – Szymon Długosz. Gospodarze byli w tym dniu w wysokiej formie i zaaplikowali rywalom sześć goli. LKS były w stanie odpowiedzieć jednym trafieniem. Jego autorem był Mateusz Różnicki. Dla Starych Jaroszowic trafiało sześciu różnych piłkarzy – Kamil Tur, Kacper Tur, Kamil Nizioł, Maciej Buciak, Tomasz Król, Mateusz Dmuchowski.

W niedzielę granie rozpoczęło się o godzinie 11:00. Wtedy to w Zebrzydowej zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i Sparta zaczęła mecz z Rybakiem Parowa. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Parowej, po trafieniu Dawida Hanusiaka. Rybak prowadzeniem nie cieszył się zbyt długo, po dwóch minutach wyrównał Krzysztof Walęga. Do przerwy wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie spotkania skuteczniejsi byli piłkarze Rybaka. Po trafieniach Rafała Mazura i Artura Broszko odskoczyli rywalom na dwie bramki. Bramkę kontaktową na 10 minut przed końcem strzelił Paweł Klecha. W końcówce spotkania gospodarze za wszelką cenę chcieli wyrównać i ich ataki skończyły się kontrami gości. W ostatnich minutach swoje drugie trafienia zanotowali Hanusiak i Mazur.

W Brzeźniku spodziewaliśmy się spotkania do jednej bramki i tak też było. W małych derbach goście z Mierzwina praktycznie nie istnieli, tylko raz zagrażając bramce Brzeźnika. Wynik meczu otworzył strzałem głową Józef Stempak. Trafienie na 2:0 to bramka “stadiony świata”. Jej autorem Mateusz Świca, który strzałem z 25. metrów uderzył w samo okienko bramki. Trzecia bramka to gol Błażeja Szwedo, który po pięknej dwójkowej akcji z Michałem Cieślakiem, delikatnym lobem pokonał bramkarz gości. Przed przerwą strzelał jeszcze Stempak i Świca. Po przerwie padły jeszcze cztery bramki, strzelone przez dwóch zawodników. Dublet zaliczył Andrzej Miżdal, dwie kolejne bramki dołożył Stempak.

Kolejny mecz miał miejsce w Tomaszowie, którzy w derbach podejmowali GKS Iwiny. Goście tego dnia byli w bardzo dobrej formie i nie dali drużynie z Tomaszowa rozwinąć skrzydeł. Wynik spotkania otworzył Radosław Pawlusiński, przed przerwą bramkę dorzucił jeszcze Łukasz Romanek. Po przerwie Iwiny wciąż strzelały. Gospodarzom nie udało się tego dnia ani razu pokonać bramkarza gości, choć jeden z ich zawodników gola strzelił – Jakub Osip zaliczył trafienie samobójcze. Dwa ostatnie gole strzelili Jan Górniak i Szymon Szczygieł.

Do Żarek Średnich w niedzielne popołudnie wybrała się ekipa GKS-u Gromadki. Ciężko było w tym spotkaniu wskazać faworyta. Obie drużyny potrafią zagrać dobry mecz, strzelając dużo bramek, jak choćby w ostatniej kolejce, gdzie solidarnie strzelili ich po 7. W tym meczu bramek było jednak dużo mniej – goście z Gromadki wygrali spotkanie, dwukrotnie pokonując bramkarza WKS-u. Autorami bramek byli Krajcer i Fila Żarki odpowiedziały jednym trafieniem (gol Łukasza Burdejskiego) i po zaciętym spotkaniu przegrali 1:2.

Ostatni mecz kolejki to spotkanie Majdanu Bolesławice z LZS Niwnice. Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy. Po bramce Damiana Stępaka i trafieniu samobójczym piłkarza z Niwnic, Majdan zasłużenie prowadził 2:0 i nic nie wskazywało na to, że tego dnia nie powiększą swojego dorobku punktowego. Stało się jednak inaczej. Majdan nie wytrzymał tego spotkania kondycyjnie i w drugiej połowie grali już tylko goście, którzy w drugich 45 minutach czterokrotnie znajdowali drogę do bramki rywali.

Po tej kolejce sytuacja Majdanu i Mierzwina wciąż jest fatalna. Żadna z tych drużyn nie wykorzystała potknięć rywali znad strefy spadkowej i ani trochę nie przybliżyli się do bezpiecznej strefy. W czubie tabeli, jak już pisaliśmy wyżej, również bez zmian – wszyscy z TOP5 wygrali swoje spotkania. Jedynie małe przetasowania miały w środkowej części tabeli, np. Sparta spadła z piątego na siódme miejsce, kosztem drużyn z Gromadki i Niwnic. Poniżej komplet wyników, pełna tabela oraz klasyfikacja strzelców.

KS Stare JaroszowiceLKS Ocice6:1