Wydarzenia sportowe w okolicy

Czerwiec 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
31
1
2
3
4
5
6
Events for 1 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 2 Czerwiec
Events for 3 Czerwiec
Events for 4 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 5 Czerwiec
Events for 6 Czerwiec
Brak wydarzeń
7
8
9
10
11
12
13
Events for 7 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 8 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 9 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 10 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 11 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 12 Czerwiec
Events for 13 Czerwiec
14
15
16
17
18
19
20
Events for 14 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 15 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 16 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 17 Czerwiec
Events for 18 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 19 Czerwiec
Events for 20 Czerwiec
Brak wydarzeń
21
22
23
24
25
26
27
Events for 21 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 22 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 23 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 24 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 25 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 26 Czerwiec
Events for 27 Czerwiec
Brak wydarzeń
28
29
30
1
2
3
4
Events for 28 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 29 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 30 Czerwiec
Brak wydarzeń
Events for 3 Lipiec
17 czerwca 2021

Bracia Pachnikowie Mistrzami Polski !

Dystans klasyczny w biegu na orientację nazywany jest „królewskim”. Pierwsze zawody na tym dystansie odbyły się w Bergen (Norwegia) w 1890 roku. W Polsce tak wielkich tradycji nie mamy, jednak  ponad 60 lat  biegu na orientację w tym kraju to fakt. Kolebką orienteering’u  w Polsce jest Dolny Śląsk. Właśnie w naszym regionie rozegrano  w tym roku Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym i sztafetach (Trzcińsko 29-30.05.2021).  Rudawy Janowickie z Zamkiem Bolczów i okolicznymi  skalnymi basztami były świadkami  zmagań najlepszych „orientalistów”. Bardzo liczyliśmy na występ „naszych” bowiem specyfika terenu bardzo trudnego fizycznie i technicznie bardzo nam odpowiada. Zawody okazały się nadzwyczaj trudne. Bardzo duże przewyższenia, kłopotliwe kamienne podłoże miejscami mocno podbagnione, sporo kamieni i skał oraz miejscami bardzo rozwinięta już roślinność, nie pozwalały na rozwijanie dużych szybkości. Liczyła się siła fizyczna, siła charakteru, wytrzymałość i umiejętności nawigacyjne. Pogoda nie ułatwiała zadania. Naprzemiennie zimno, ciepło, deszcz, słońce, grad, tak zmienna pogoda była okrasą dla trudnych tras. Nasi spisali się znakomicie!

fot. UKS OrientPark.pl Iwiny

Tytuł Mistrza Polski w M18 obronił Stanisław Pachnik, który w tym roku nie wraca bez medalu z najważniejszych imprez. W tym roku wywalczył już jeden tytuł mistrzowski na tzw. średnim dystansie i brązowy w biegu nocnym. Tym razem dodał złoto za „klasyka” i drugie złoto w biegu sztafetowym. W sumie, w jego karierze juniorskiej to medale nr 13 i 14 !!!  Swój pierwszy złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczył młodszy o trzy lata brat Jędrek.  Zanosiło się już na to od jakiegoś czasu, jednak ma on godnego rywala w swojej kategorii (M16), z którym non-stop toczy zacięte i wyrównane pojedynki.  Na średnim dystansie zabrakło 30 sekund do złota, ale na klasyku to Jędrek był górą o ponad trzy minuty. Brawo jednak za walkę dla Bartka Maciejewskiego („Wataha” Warszawa).

W cieniu medali, życiowy wynik uzyskała Małgorzata Pachnik, która wywalczyła piąte miejsce w damskiej elicie. Gosia sprawiła wg niektórych sporą niespodziankę, jednak my wiedzieliśmy, że stać ją na dobry start i nie jest to jej ostatnie słowo! Stawkę naszych w rywalizacji Mistrzostw Polski uzupełniał Wojciech Pachnik, który zajął 13 miejsce, ale stanął na podium odbierając złoty medal jako trener Jędrka.

W niedzielę odbył się bieg sztafetowy. My mieliśmy dwie sztafety. Pierwsza juniorów młodszych, która uplasowała się na ósmym miejscu (Wiktoria Kulka, Maja Nikołajuk i Jędrzej Pachnik), a sztafeta męskiej elity w składzie: Marek Wojnowicz, Małgorzata Pachnik i Wojciech Pachnik bardzo dobrze pobiegła i wywalczyła wysokie siódme miejsce.

Stasiu Pachnik reprezentujący barwy UKS „Orientuś” Łódź wywalczył z kolegami Ignacym Słomczyńskim i Michałem Nowakiem złoty medal broniąc tytuł mistrzowski z zeszłego roku.

info: UKS Oreintpark.pl Iwiny

Facebook Comments