Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

fot. UKS Orientpark Iwiny

Biegacze spod znaku „Orientpark.pl” znowu z medalami!

Jedne z najstarszych, cyklicznie rozgrywanych zawodów w biegu na orientację, w Polsce „Puchar Ślęży” zostały rozegrane po raz 32, jak zwykle w masywie Ślęży – w okolicy miejscowości Tąpadła. Jest to unikatowy w skali kraju teren, stawiający przed „orientalistami” pod względem fizycznym i technicznym bardzo trudne zadania. Zawody w tym roku były dwuetapowe. W sobotę przeprowadzono bieg średniodystansowy, a w niedzielę na dystansie klasycznym. Ponieważ impreza odbywała się na Dolnym Śląsku, to nie mogło zabraknąć tam zawodników UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Pierwszy etap okazał się bardzo wymagający technicznie. Teren o utrudnionej przebieżności, ze sporymi podbiegami, a także w części podbagniony. Było więc wiele niespodzianek, ale w większości dla nas bardzo pozytywnych. Małgorzata Pachnik w damskiej elicie okazała się najlepsza, podobnie jak Jędrek Pachnik w juniorach młodszych (M16). Największa jednak niespodzianka to drugie miejsce Wojtka Pachnika w męskiej elicie, a było tam kilku zawodników z czołówki krajowej. Drugim naszym reprezentantem w tej kategorii był Marek Wojniowicz – 11 pozycja. Drugie miejsce zajęła coraz lepiej punktująca Oliwia Hetnar (K12) i Antoni Pachnik (M12). Na piątej pozycji uplasowała się Martyna Nikołajuk (K12). Jej starsza o dwa lata siostra Maja, była dziewiąta(K14), podobnie Wiktoria Kulka (K16). Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowała się Kornelia Kulka (K12) – jedenasta . Skład uzupełniali mastersi – Joanna Nikołajuk (K35) – piąte miejsce, Bartosz Nikołajuk (M40) – ósma pozycja i Dariusz Pachnik (M50)- trzecia. W kategorii rodzinnej pobiegła ośmioletnia Emilka Hetnar w raz ze swoją mamą. Są to jej pierwsze kroki na drodze przygody z biegiem na orientację, ale ambicji i woli walki jej nie brakuje.

fot. UKS Orientpark Iwiny

Drugi etap, to tzw. klasyk. Trasy długie, ze sporymi przewyższeniami. Ze względu na obowiązki zawodowe i rodzinne nie wystartowali nasi „eliciarze”. Młodzież jednak godnie broniła barw naszego klubu. Życiowy sukces odniosła Oliwia Hetnar, która co prawda była druga na tym etapie, ale w klasyfikacji łącznej wyprzedziła wszystkie swoje rywalki i stanęła po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium tak prestiżowych zawodów. W tej kategorii Martyna Nikołajuk utrzymała piątą pozycję w „generalce”, a bardzo dobry bieg Kornelii ( czwarte miejsce) pozwolił jej awansować na miejsce siódme po dwóch biegach. Srebrny medal zdobył Jędrzej Pachnik, który popełnił błędy nawigacyjne i nie utrzymał pierwszej pozycji z dnia poprzedniego. Za to jego brat Stanisław Pachnik, który fatalnie pobiegł pierwszego dnia, tym razem zdeklasował rywali i udowodnił, że za tydzień będzie głównym pretendentem do złotego medalu w Mistrzostwach Polski na tym właśnie dystansie. Bieg był na tyle dobry, że pozwolił mu na wyprzedzenie swoich rywali i wspięcie się na najwyższy stopień podium. Najmłodszy z Pachników – Antek ponowie drugi na etapie jak i w klasyfikacji łącznej. Dobrze zaprezentowały się Maja Nikołajuk i Wiktoria Kulka , które ostatecznie uplasowały się na siódmych miejscach. Weterani na miarę swoich możliwości tj. Joanna i Bartek zgodnie – szósta lokata, a Darek mimo wygrania etapu pozostał na trzecim miejscu.

Za tydzień juniorzy i weterani walczą w Mistrzostwach Polski w Trzcińsku (okolice Jeleniej Góry), a młodsi odpoczywają przed Pucharem Najmłodszych, który za dwa tygodnie odbędzie się w Drzonkowie.

info: UKS Orientpark.pl Iwiny

Facebook Comments