Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

20 kolejka Alniko A-klasy za nami

Na początku podsumowania 20 kolejki A-klasy, chcemy przyznać się do błędu, który popełnialiśmy w ostatnich postach, mianowicie nazywaliśmy Chrobrego Nowogrodziec wiceliderem, a na tronie posadziliśmy Górników z Węglińca. Po zwróceniu uwagi przez jednego z czytelników, zagłębiliśmy się dokładniej w regulamin rozgrywek i… to drużyna z Nowogrodźca jest liderem, a Górnik zajmuje “jedynie” 2 miejsce. Do końca jeszcze dużo kolejek, więc może na tym etapie to wszystko ma mniejsze znaczenie, ale jednak warto sprostować całą sytuację. A co do samych meczów XX kolejki Alniko A-klasy, to zaczęło się w sobotę…

Jako pierwsi na murawę wybiegli w Iwinach. GKS miał się zmierzyć z KS Stare Jaroszowice i to raczej goście byli faworytami tego spotkania. Dobrze weszli w mecz, strzelili pierwszą bramkę, której autorem był Tomasz Król, lecz na gospodarzy ta bramka zadziałała jak płachta na byka. Rozdrażnieni piłkarze GKS-u jeszcze przed przerwą strzelili 4 bramki, po przerwie dorzucili jedną i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1.

Drugie sobotnie spotkanie to pojedynek GKS-u Gromadki z Majdanem Bolesławice. Majdan fatalnie zaczął rundę wiosenną i na razie nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. W Gromadce dostali 7 bramek, odpowiadając tylko jedną. Jeśli chcą myśleć o utrzymaniu, muszą jak najszybciej zacząć punktować.

Majdan nie jest na ostatnim miejscu w tabeli tylko dlatego, że w lidze jest jeszcze drużyna z Mierzwina. Mówiąc, że Majdan spisuje się fatalnie, nie wiemy jak określić postawę Mierzwina. W XIX kolejkach zgromadzili jedynie 6 punktów i w ten weekend w tej kwestii nic się nie zmieniło. Dziś podejmowali u siebie LZS Niwnice i niestety. Kolejna porażka, tym razem 1:4 i był to najmniejszy wymiar kary. Podobnie jak Majdan, muszą wziąć się w garść, chociaż szczerze nie wierzymy w to, że tak się stanie.

Kolejna drużyna z dolnej części tabeli, czyli GKS Tomaszów Bolesławiecki, pojechał dziś do Brzeźnika na mecz z tamtejszym LZS-em. Ekipa z Brzeźnika była zdecydowanym faworytem i dobrze wywiązywali się ze swojego zadania. Do przerwy po bramkach Arka Jodłowskiego i Błażeja Szwedo gospodarze prowadzili 2:0 i mieli mecz pod kontrolą. Po przerwie niby wciąż grali na spokoju, ale gdy Sebastian Faltyn strzelił bramkę kontaktową, w Brzeźniku zaczęła się nerwówka na własne życzenie. Gospodarze dowieźli do końca ten wynik i po dopisaniu sobie trzech punktów, wskoczyli na 4 miejsce w tabeli, kosztem Starych Jaroszowic.

Więcej zdjęć z meczu LZS Brzeźnik – GKS Tomaszów Bolesławiecki znajdziecie na naszym Facebooku.

W Parowej mieliśmy do czynienia z festiwalem strzeleckim. Po zluzowaniu obostrzeń i możliwości pojawienia się kibiców na trybunach, na stadionie w Parowej zgromadziła się bardzo duża ilość kibiców. Nie mogli być oni jednak zadowoleni z postawy swoich zawodników, gdyż Ci dali sobie wbić aż 7 bramek drużynie z Żarek Średnich. Patrząc na miejsca w tabeli, wynik ten może być dużym zaskoczeniem, jednak jeśli spojrzymy na grę Rybaka na wiosnę, można było się tego spodziewać. Rybak Parowa – WKS Żarki Średnie 2:7.

Jeden z ciekawszych meczów kolejki miał odbyć się w Gościszowie. Miejscowy Orzeł podejmował drużynę z Zebrzydowej. Spotkanie należało do tych bardzo wyrównanych i wynik też był na styku. Ostatecznie, po bramkach Klechy i K.Walęgi, wygrała ekipa gości, ale przy odrobinie szczęścia i większej skuteczności mogło zakończyć się wynikiem remisowym, albo i nawet zwycięstwem Orła.

Ostatnie dwa mecze to spotkania z udziałem liderującej dwójki. Wicelider z Węglińca pokonał dobrze dysponowaną na wiosnę ekipę z Ocic i nie daje okazji Chrobremu na ucieczkę nawet choćby na punkt. Spotkanie było wyrównane i zakończyło się zwycięstwem Górników 3:2. Wynik mógł być większy, ale w ostatniej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Wojciech Fink.

Więcej zdjęć autorstwa Marcina Radzińskiego z meczu LKS Ocice – Górnik Węgliniec znajdziecie TUTAJ.

Klasę w ten weekend pokazała ekipa Chrobrego, która nie pozostawiła żadnych złudzeń piłkarzom z Łazisk. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kownackiego strzeliła w meczu wyjazdowym aż 11 bramek. W świetnej dyspozycji był Bartosz Kojder, który ustrzelił hat-tricka i po tej kolejce dogonił w klasyfikacji strzelców Dawida Hadrysia z Górnika.