Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

19 kolejka Alniko A-klasy. Podsumowanie, wyniki, tabela.

W 19 kolejce tutejszej A-klasy, która już za nami, praktycznie nie doświadczyliśmy żadnej niespodzianki. Kto miał wygrać, ten wygrał – faworyci zgodnie wygrywali swoje spotkania w Nowogrodźcu, Węglińcu czy Zebrzydowej. Jedno z najciekawszych spotkań, zgodnie z oczekiwaniami, odbyło się w Starych Jaroszowicach.

Zacznijmy od początku. 19 kolejka rozpoczęła się w Zebrzydowej, gdzie miejscowa Sparta podejmowała drużynę z dołu tabeli LZS Łaziska. Faworyt tego spotkania był jeden i wywiązał się z tej roli doskonale, choć nie obyło się bez problemów. Goście dwukrotnie za sprawą Mirosława Markowskiego wychodzili na prowadzenie, jednak za każdym razem pozwalali rywalowi odpowiedzieć, aż w samej końcówce decydujący cios zadał napastnik gospodarzy Konrad Skóra. “Jeśli nie strzelamy na 2:0 czy na 3:1, to tak to się potem kończy” – powiedział po meczu pomocnik przegranych Wojciech Nakonieczny.

Arcyciekawe spotkanie miało odbyć się w Nowogrodźcu. Chrobry, walczący o awans do “okręgówki”, podejmował LZS Ocice. Obie drużyny na wiosnę wygrały wszystkie trzy mecze i wiedzieliśmy, że choć drużyna z Nowogrodźca jest faworytem, to goście się przed nimi nie położą. Mecz jednak był jednostronny, drużyna Chrobrego nie pozwoliła rywalom rozwinąć skrzydeł i całkowicie kontrolowała spotkanie. Nie znaczy to jednak, że zwycięstwo przyszło łatwo. Chrobry raził nieskutecznością i udało im się strzelić tylko jedną bramkę. Jej autorem był Piotr Pokropywny. Wicelider z Nowogrodźca pozostał jedyną drużyną z kompletem zwycięstw na wiosnę, ponieważ…

…no właśnie. Drugą z drużyn mogła być ekipa ze Starych Jaroszowic. Podopieczni Macieja Sawickiego w pierwszych trzech meczach spisywali się znakomicie, pokonując choćby lidera z Węglińca i to w stosunku 6:2. Dziś do Starych Jaroszowic przyjechała ekipa nie byle jaka, bo drużyna LZS Brzeźnik. Jak wyglądał mecz? Pierwsza połowa to przewaga gości. Brzeźnik stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, w tym trzy tak zwane “setki”. Stare piłkarskie porzekadło mówi jednak, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było też tym razem. Do przerwy więc prowadzili gospodarze, którzy w pierwszej odsłonie nie stworzyli sobie praktycznie żadnej sytuacji, jedyne zagrożenia z ich strony były po wrzutach z autu i tak też padła jedyna bramka do przerwy. Jej autorem Maciej Buciak. Po przerwie sytuacja była podobna, z tym że drużyny zamieniły się rolami. To Stare Jaroszowice stwarzały sobie sytuacje, a bramki strzelał Brzeźnik. Pierwsza z nich była autorstwem Andrzeja Miżdala, który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany przez Krzysztofa Sadowskiego – arbitra tego spotkania. Wynik meczu ustalił Józef Stempak, który pokonał bramkarza gospodarzy pewnym strzałem głową. W samej końcówce spotkania gospodarze stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale albo dobrze bronił bramkarz LZS-u, albo napastnicy z Jaroszowic fatalnie pudłowali. Mecz emocjonujący, z dużą liczbą sytuacji bramkowych. Czy wynik zasłużony? Brzeźnik pewnie powie, że tak, Stare Jaroszowice niekoniecznie – w końcu też swoje stworzyli. Trzy punkty jadą jednak do Brzeźnika.

Łatwe zwycięstwo odniosła drużyna z Tomaszowa Bolesławieckiego. Nie mieli zbyt trudnego zadania, ponieważ przyjechała do nich czerwona latarnia ligi. Tomaszów tym zwycięstwem oddalił się od miejsc spadkowych, natomiast sytuacja piłkarzy z Mierzwina powoli staje się nie do pozazdroszczenia.

Lider z Węglińca podejmował u siebie GKS Iwiny i póki goście mieli siły, twardo stawiali się Górnikowi. To oni pierwsi wyszli na prowadzenie, później stracili dwie bramki, by jeszcze przed przerwą wyrównać. W drugiej połowie grała już tylko jedna drużyna i była to ekipa Górnika. Dołożyli trzy bramki i pewnie pokonali GKS Iwiny. Swoje na pewno zrobiła szeroka kadra lidera, goście z Iwin nie mieli tego przywileju i w drugiej odsłonie najzwyczajniej brakło im mocy. Zwycięstwo zasłużone, co podkreślają nawet zawodnicy drużyny pokonanej.

Drużyna Orła Gościszów pojechała w 19. kolejce do Żarek Średnich, na jeden z najdalszych wyjazdów w sezonie. Duet ŁaniochaZarzycki po raz kolejny tej wiosny dali się we znaki obrońcom rywali. Pierwszy strzelił dwie bramki, drugi dołożył gola. Ostatecznie Orzeł Gościszów pokonał na wyjeździe WKS Żarki Średnie 4:2.

Ostatnie spotkanie to mecz w Niwnicach. Tamtejszy LZS podejmował drużynę z Gromadki. Widowisko stało na przyzwoitym poziomie, obie drużyny stworzyły sobie dużo dobrych sytuacji bramkowych, lecz skuteczniejsi tego dnia byli gospodarze, którzy czterokrotnie znajdowali drogę do bramki Gromadki. GKS odpowiedział dwoma trafieniami.

Poniżej komplet wyników wraz ze strzelcami oraz aktualna tabela Alniko A-klasy.

GKS Tomaszów BolesławieckiLKS Mierzwin2:0