Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

18 kolejka KEEZA klasy okręgowej

BKS Bolesławiec, po słabym występie na Spółdzielczej, musiał się zrehabilitować i zadanie to wykonał doskonale. Spotkanie rozgrywane w Wojcieszycach od samego początku było kontrolowane przez bolesławieckich piłkarzy. Szybko zdobyta pierwsza bramka, potem dołożona kolejna (w 21 minucie), po rzucie karnym ustawiła resztę spotkania. Do przerwy jeszcze były sytuacje bramkowe dla BKSu, ale brakowało odpowiedniego wykończenia. Po zmianie stron nadal BKS kontrolował grę. W 65 minucie bramkarz ze Szklarskiej Poręby trzeci raz wyciągnął futbolówkę z bramki – nie ostatni, ponieważ w 85 minucie musiał to zrobić jeszcze raz. Zawodnicy gospodarzy próbowali kilkakrotnie zagrozić BKSowi, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Wskutek przegranej Pogoni Świerzawa, BKS Bolesławiec zbliżył się na dwa punkty do miejsca premiowanego awansem do IV ligi.

Do Warty Bolesławieckiej przyjechał Hutnik Pieńsk. Goście już w pierwszych minutach objęli prowadzenie po dość szczęśliwej bramce. Kolejne minuty były rwane z obu stron, ale to Hutnik wyglądał na zespół bardziej zorganizowany. Akcji bramkowych nie było dużo, a szansę na doprowadzenie do remisu zmarnował Krzysztof Szymański, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, posłał piłkę wysoko nad porzeczką. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, przynajmniej do momentu, gdy po otrzymaniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki z boiska musiał zejść zawodnik gospodarzy – Krzysztof Hyjek. Hutnik zyskał przewagę, którą wykorzystał strzelając na 0:2. GKS nie miał nic do stracenia, próbował atakować i został skontrowany, przegrywał 0:3. Już w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Maciej Pyrka.

Piast Wykroty na własnym obiekcie uległ Czarnym Lwówek, a Twardy Świętoszów pokonał dość wysoko Łużyce na trudnym terenie w Lubaniu.

Łużyce LubańTwardy Świętoszów0:4 (0:1)