Events for 29 wrzesień
Events for 30 wrzesień
20 września 2021

Keeza klasa okręgowa po 16 kolejce

Po przedłużonej przerwie zimowej w sobotę została rozegrana 16 kolejka spotkań Keeza klasy okręgowej. W tabeli rozgrywek nie doszło do większych zmian, a górna część zachowała status qou. Meczem kolejki było spotkanie lidera rozgrywek – Pogoni Świerzawa z BKSem Bolesławiec, który zajmował 3 miejsce. W tym meczu padł remis. Wicelider – Iskra Łagów – nie wykorzystał szansy na objęcie fotela lidera również remisując w Wykrotach. Na dole tabeli bez zmian. Sytuacja czterech ostatnich drużyn nie poprawiła się po tej serii spotkań.

Olimpia Kowary GKS Warta
Bolesławiecka
-:-
goście nie przyjechali na mecz
Olimpia Kamienna Góra Twardy Świętoszów 2:1 (1:1)
Konrad Domin 12′Bartosz Młodziński 92′ – Marcin Łojko 32′
Pogoń Świerzawa BKS  Bolesławiec 1:1 (1:0)
Grzegorz Marzec 24′ – Jacek Bochnia 48′
Piast Wykroty Iskra Łagów 1:1 (0:1)
Grzegorz Roman 80′ – Bartosz Iwanowski 25′
Jak się dowiedzieliśmy, drużyna GKSu Warty Bolesławieckiej nie przyjechała na mecz do Kowar. Powodem nieobecności gości na spotkaniu były problemy kadrowe. Mecz ten z pewnością zakończy się przyznaniem walkowera, ale poczekamy na oficjalną decyzję DZPNu.
BKS Bolesławiec już na początku rundy wiosennej musiał zmierzyć się z liderem rozgrywek. Mecz z tych za 6 pkt. BKS myśląc o awansie nie mógł tego spotkania przegrać i nie przegrał. Wynik spotkania otworzyli w 24 minucie gospodarze za sprawą celnego uderzenia Adriana Marca. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie meczu, podopieczni Sebastiana Tylutkiego szybko odrobili jednobramkową stratę, bo już 3 minuty po wznowieniu gry, Jacek Bochnia, po asyście Oskara Pochwały umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie choć sytuacji podbramkowych nie brakowało i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.
Zawodnicy Piasta Wykroty powstrzymali kandydata do awansu do IV ligi remisując z wiceliderem na własnym boisku. Pierwsza połowa lepiej ułożyła się dla gości z Łagowa. Grali pewnie, stworzyli sobie sytuacje bramkowe i jedną z nich wykorzystali. Jeszcze do przerwy Piast mógł wyrównać, ale piłka po strzale Dominika Szydlarskiego trafiła w słupek. Po zmianie stron gospodarze zaczęli się powoli rozkręcać, czego efektem była bramka wyrównująca na 1:1 autorstwa Grzegorza Romana. Wraz z ubiegającym czasem wykrocianie zdobywali coraz większą przewagę. Dokonane 4 zmiany przyniosły zamierzony efekt – jeszcze bardziej Iskra byłą spychana do obrony. Mecz zakończył się remisem, choć było blisko tego, by Piast cieszył się ze zwycięstwa, bo ponownie piłka trafiła w słupek bramki gości. W przekroju całego spotkania remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem – powiedział nam trener Piasta Wykroty, Grzegorz Roman.

Victoria Ruszów Czarni Lwówek Śląski 4:2

źródło: Leśnik Osiecznica, BKS Bolesławiec, AB, Piast Wykroty, 90minut.pl, łaczynaspilka.pl