Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Dobre otwarcie turnieju przez siatkarzy BTSu Elektrosu Bolesławiec

Zawodnicy bolesławieckiego klubu od zwycięstwa rozpoczęli swój udział w Finałowym Turnieju Barażowym o Awans do II Ligi Męskiej rozgrywanym w Nowych Skalmierzycach. W pierwszym meczu pokonali małopolski KS Gród Czop Podegrodzie 3:1.

Od samego początku było wiadomo, że mecz ten nie będzie należał do łatwych. Tym bardziej, że przeciwnicy nie ukrywali swoich II-ligowych aspiracji. Po pierwsze – mecz otwierający turniej dla obu ekip – każdy chciał rozpocząć od zwycięstwa. Po drugie – dzień przyjazdu ekip na turniej, zawodnicy mogli być trochę zmęczeni po podróży, ale i tak bolesławianie byli tu bardziej w komfortowej sytuacji, bo mieli zdecydowanie bliżej. Po trzecie – godzina rozpoczęcia meczu, a ta nie była standardowa jak na III-ligowe warunki.

W pierwszym secie obie drużyny grały zachowawczo, sprawdzały siebie nawzajem. Przez cały okres seta żadna z ekip nie mogła narzucić swojego stylu gry, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero pod koniec partii BTS Elektros objął dwupunktowe prowadzenie (21:19) i wydawało się, że końcówka seta przebiegnie tak samo, jak jego wcześniejsza część, czyli punkt za punkt. I rzeczywiście tak było jeszcze przez kolejne dwie akcje, ale po długiej wymianie, w której “elektryczni” mieli dwukrotnie piłkę w górze, stracili punkt i od stanu 22:21 to podgrodzianie przejęli inicjatywę, doprowadzili do remisu 23:23 i skutecznie zakończyli seta w kolejnych dwóch akcjach. Trzeba przyznać, że zawodnicy Grodu w tej pierwszej odsłonie bardzo dobrze bronili wyprowadzane kontry bolesławian i często podbijali piłki, które powinny dać punkt Elektrosowi. W tym secie było kilka długich wymian, sytuacyjnych zagrań, których bolesławianie nie byli w stanie wygrać i mogło to wpływać trochę destrukcyjnie na zawodników Roberta  Walkowiaka.

W drugim secie, po zimnym prysznicu jaki zgotowali “BeTeeSiakom” zawodnicy Grodu Czop, bolesławianie weszli na swój poziom gry. Jeszcze przez kilka pierwszych piłek wynik kręcił się w okolicach remisu (5:5), ale po kolejnych dobrych zagrywkach ze strony zawodników BTSu, zmienił się na 10:6 dla ekipy z Bolesławca. Przewaga taka utrzymywała się przez kolejne minuty spotkania, ale z czasem podgrodzianie zaczęli odrabiać straty (22:20) i zanosiło się niezwykle emocjonującą końcówkę seta. Na szczęście dla naszego zespołu, nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii i BTS Elektros Bolesławiec spokojnie doprowadził do zakończenia seta z 3-punktową przewagą.

Mecz zaczął się od nowa, a początek seta trzeciego nie różnił się niczym, od dwóch pierwszych. Przy stanie 5:5 bardzo ważną długą wymianę wygrali bolesławianie (można by powiedzieć, że w końcu) i od tego momentu zaczęli dyktować warunki gry na parkiecie budując solidną zaliczkę punktową przed decydującymi piłkami. W tym okresie gry przewaga BTSu nad Grodem wynosiła 7 punktów (22:15). Nasi przeciwnicy chyba pogodzili się z porażką w tym secie, bo już nie byli w stanie skutecznie nawiązać walki. Ostatecznie BTS Elektros Bolesławiec wygrał wysko tę cześć spotkania 25:17.

Seta czwartego Gród Czop Podegrodzie rozpoczął z wysokiego “C”. Odmienieni przeciwnicy szybko narzucili swój styl gry bolesławianom i zdobyli 3-punktową przewagę (3:6). Zawodnicy Grodu zdawali sobie sprawę, że ten set być może będzie najważniejszy dla nich w całym turnieju, gdyż porażka oznaczałaby bardzo ciężką sytuację przed kolejnymi spotkaniami. BTS dogonił przeciwników przy wyniku 11:11 (doskonały pojedynczy blok Rafała Wójtowicza) i w “elektrycznych” wstąpiła nowa moc. Przy stanie 14:14 byliśmy świadkami długiej wymiany, którą nieoczekiwanie przerwała błędna, zbyt pochopna i za szybka decyzja sędziego. Po podbiciu piłki, ta poszybował wysoko górę i o milimetry minęła konstrukcję dachu hali w Nowych Skalmierzycach. Sędzia główny dopatrzył się błędu (dotknięcia piłki dachu) i przyznał punkt przeciwnikom. Na szczęście po konsultacji z drugim sędzią wycofał się słusznie ze swojej decyzji i akcja została powtórzona. Po tym małym zamieszaniu BTS wszedł na poziom, którego oczekiwaliśmy od samego początku. Zawodnik Grodu w kolejnej akcji zaatakował z prawego skrzydła i posłał piłkę na aut. Następnie po dobrym ataku Kozłowskiego, pojedynczym bloku Sarenka i asie serwisowym Wójtowicza, na tablicy wyników było 18:14 i zaliczka wydawał się być spora. Jeszcze przewagę do 5 oczek powiększył kapitan drużyny (as serwisowy)  i można było powoli myśleć o pozytywnym zakończeniu całego spotkania. Nic bardziej mylnego, tak wypracowana przewaga szybko zostaje zniwelowana przez zawodników Grodu, gdyż zdobywają 4 punkty z rzędu i łapią kontakt z BTSem. W kolejnej akcji Wójtowicz mocnym atakiem kończy akcję Elektrosu, ale przy próbie zablokowania “King Konga” jeden z zawodników Grodu ląduję na stopie swojego kolegi i doznaje urazu, jak się później okazało, zerwania torebki stawowej. Tu musiało wybić z rytmu naszych przeciwników, bo kolejne dwa punkty zapisują na koncie zawodnicy BTSu. W kolejnych akcjach BTS czuł się pewnie i zakończył seta i całe spotkanie drugą piłką meczową.

BTS Elektros Bolesławiec – KS Gród Czop Podegrodzie 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:22)

Bts Bolesławiec: Pańczyk, Łomnicki, Kubera, Mackało, Razik, Sarenek, Januszewski, Filistyński, Jastrowicz, Jaworski, Wiśniewski, Wójtowicz, Szmydyński, Kozłowski

KS Gród Czop: Macheta, Potoniec, Ogorzały, Magiera, Kowalski, Gruca, Piwowar M., Zając, Frączek, Luberda, Kudełka, Piwowar A., Wróbel 

W meczu poprzedzającym spotkanie BTSu, gospodarze turnieju – Legion Skalmierzyce – bez większych problemów pokonał drużynę z Warmii i Mazur – Cresovię Górowo Iławackie 3:0 (25:18, 25:13, 25:22).  

Tabela po I dniu turnieju

    mecze pkt. sety małe pkt. +/-
1. Legion Skalmierzyce 1 2 3:0 75:54 +21
2. BTS Elektros Bolesławiec 1 2 3:1 98:86 +12
3. KS Gród Czop Podegrodzie 1 1 1:3 86:98 -12
4. GKS Cresovia Górowo Iławeckie 1 1 0:3 54:75 -21

 

Mecze drugiego dnia turnieju:

  • godz. 17.00, KS Gród Czop Podegrodzie – GKS Cresovia Górowo Iławeckie
  • godz. 20.00, Legion Skalmierzyce – BTS Elektros Bolesławiec  
Facebook Comments