Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

Ważne zwycięstwo BTSu Elektros Bolesławiec w III lidze

Kolejne 3 punkty zostają dopisane do konta bolesławieckiego BTSu Elektros. Tygrysy Strzelin walczyły dzielnie, ale w ogólnym rozrachunku zeszły z parkietu bez wygranego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:18, 26:24, 25:20)

Można powiedzieć, że pierwszy set został rozegrany zgodnie z planem. Początek partii z obu stron uważny, bez popełniania większych błędów, obie ekipy badały swoje możliwości. Taki stan utrzymywał się do wyniku 6:6. Wówczas serię 3 punktów z rzędu zdobywają bolesławianie i trener Tygrysów prosi o czas. Nie wiele to pomogło, bo taka przewaga utrzymuje się przez kolejnych kilka akcji, do stanu 12:9. Do zespołu BTSu wkrada się małe rozluźnienie i strzelinianie wykosztują moment słabszej gry gospodarzy, doprowadzając do wyrównania 13:13. W tym okresie, ataki BTSu blokowane są przez wysoko skaczących rywali oraz dochodzi do nieporozumień pomiędzy zawodnikami, które wykorzystują Tygrysy. Przez kolejne akcje toczy się wyrównany mecz, a punktem przełomowym w secie zdaje się być akcja z długą wymianą piłki, która zakończyła się punktem dla bolesławian (19:16). Idąc za ciosem, Jakub Jaworski dwukrotnie wykonuje asa serwisowego i wyprowadza BTS na 5-punktowe prowadzenie (21:16). W końcówce seta nie wydarzyło się nic ciekawego, bolesławianie pewnie kontrolowali grę, a asem serwisowym partię kończy Patryk Turchan (25:18).

Druga odsłona meczu rozpoczyna się podobnie do pierwszej. Do wyniku 4:4 zespoły grają stabilnie. I po kilku słabszych piłkach ze strony BTSu goście wychodzą na prowadzenie 4:7, następnie utrzymują kilku punktową przewagę, by w połowie seta prowadzić 10:15. Był to najsłabszy okres gry naszej drużyny. Od tego momentu zaczyna się mozolne odrabianie strat. Gdy set zbliżał się do końca, a na tablicy widniał wynik 20:22 dla Tygrysów, wydawało się, że goście doprowadzą do wyrównania stanu setów. Wtedy na zagrywce stanął Kacper Pańczyk i sprytnym skrótem zaskoczył przeciwników zdobywając 21 punkt asem serwisowym. Kolejna akcja to długa wymiana pomiędzy zespołami z licznymi sytuacyjnymi piłkami i finalnie zawodnicy ze Strzelina dosłownie wypychają piłkę na aut, na tablicy wskakuje 22 punkt dla BTSu. Jest remis. Kolejne dwa punkty zdobywają gospodarze spotkania i pojawia się szansa na zakończenie trudnego seta. Niestety, po nieudanym bloku i wystawie piłki zbyt blisko siatki w kolejnej akcji, znowu wynik jest remisowy, 24:24. Serwują Tygrysy, dobrze w przyjęciu gra BTS i po raz kolejny będziemy mieć piłkę setową. W ostatniej akcji seta, znowu mamy do czynienia z długą wymianą ciosów, ale i tym razem lepsi okazują się bolesławianie. Zdobywają punkt i kończą seta wynikiem 26:24.

Początek trzeciego seta to “powtórka z rozrywki” poprzedniej partii. Strzelinianie odskakują na 5 punktów (8:13) i znowu zaczyna się pogoń BTSu. Tym razem jednak bolesławianie szybciej dopadli przeciwników wykorzystując ich błędy (15:16) i od tej pory przejmują inicjatywę. BTS wychodzi na prowadzenie 19:17 a następnie powiększa przewagę do 5 punktów (24:19). Pierwszą piłkę meczową bronią goście, ale przy drugiej są już bezsilni i przegrywają seta 25:20 i cały mecz 3:0.