Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 31 sierpień
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 4 wrzesień
Events for 5 wrzesień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 11 wrzesień
Events for 12 wrzesień
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 18 wrzesień
Events for 19 wrzesień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
20 września 2021

Hala sportowa przy I LO przechodzi renowację

Kto chodź raz był na hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym ten wie, że obiekt ten od dłuższego czasu wymagał remontu. Pęknięcia, wiecznie psująca się tablica wyników, grzyb na ścianach pod dachem, czy w końcu niska temperatura w okresie zimowym, przy której czuło się mroźne powietrze w płucach.

Hala została oddana do użytku 11 października 1999 roku i wówczas była to najnowocześniejsza i największa hala w Bolesławcu. Była również nadzieją na sport przez duże “S”. Wysoka na ponad 14 metrów umożliwiała rozgrywanie spotkań siatkarskich nawet na szczeblu międzynarodowym. Zabrakło tylko jednego, a może i dwóch rzeczy – trybun siedzących i odpowiedniego oświetlenia. Prawdą czy plotką jest to, że były plany przeniesienia do Bolesławca żeńskiej koszykówki ze stolicy Dolnego Śląska, która była sponsorowana przez prężnie prosperujący zakład produkujący m. in. soki. Ponoć na przeszkodzie stanęły właśnie te dwie, wspomniane wyżej rzeczy.

Przez ponad 20 lat użytkowania stan techniczny hali stawał się coraz gorszy. Aż w pewnym momencie były odwoływane lekcje wychowania fizycznego na hali głównej z powodu zbyt niskiej temperatury. Była użytkowana do granic możliwości, praktycznie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nigdy nie było czasu na poważne remonty, a może brakowało też pieniędzy.

Teraz wszystko wskazuje na to, że hala sportowa przy I LO dostaje drugie życie. Już jakiś czas temu zostało naprawione ogrzewanie hali, położono nową podłogę w salce siłowej, a w okresie pandemii, która spowodowała przerwę w pracy hali, dobiega końca gruntowna jej renowacja.

Na remont hali Zarząd Powiatu Bolesławieckiego przeznaczył kwotę ponad 360 000 zł. W zakres działań weszły m. in.: prace konserwatorskie w budynku głównym (malowanie, naprawy), termoizolacja dachu obiektu. Starosta Bolesławiecki – Tomasz Gabrysiak – zapowiedział, że również pomieszczenia przylegające do głównej hali zostaną odnowione. Mają to być szatnie, salka fitness czy ciągi komunikacyjne. Na ten cel ma zostać wydana kwota 75 000 zł.

Największa hala sportowa na terenie Bolesławca po liftingu z pewnością przez kolejne lata będzie służyła licealistom i sportowemu środowisku. Odnowiony obiekt jednak dalej będzie czekał na sport przez duże “S”…

info: www.powiatboleslawiecki.pl/www.sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments