Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

BTS Elektros Bolesławiec wygrał 1:3 z Gwardią Wrocław Academy

Stało się! Mimo, że BTS Elektros Bolesławiec ma jeszcze do rozegrania jeden zazległy mecz, to już teraz wiemy, że bolesławianie zajęli drugie miejsce w PikoSport III Lidze Siatkówki Mężczyzn i mają szansę powalczyć o II ligę.

Bolesławianie nie weszli dobrze w mecz. Czy spraliżowała ich waga tego spotkania, czy może wczesny wyjazd na mecz? Będzie to ich tajemnicą. Ataki nie wychodziły tak, jak by sobie życzyli zawodnicy i trener. BTS grał ospale i bez polotu. I to chyba najlepszy komentarz do seta pierwszego.

Drugi set też nie należał do tych łatwych. Szczerze mówiąc, to i tym razem BTS wyszedł obronną ręką, bo przed decydującymi piłkami przegrywał 19:16. Tradycyjnie “elektryczni” gonili wynik. I ta pogoń była udana, bo set zakończył się zwycięstwem. Był to kolejny set z tych najważniejszych, z nożem na gardle. Ale chłopcy stanęli na wysokości zadania i wyciągnęli wynik tej partii. Nie wiem, jakby zakończył się mecz, gdybyśmy przegrywali 2:0 – powiedział Robert Walkowiak, trener siatkarzy.

W trzecim secie gra bolesławian wskoczyła na odpowiednie tory. BTS narzucił swój styl gry i kontrolował przebieg trzeciej odsłony spotkania utrzymując przez jej okres punktową przewagę nad rywalem.

Seta czwartego nasi siatkarze rozpoczęli z wysokiego “C”. Szybko objęli prowadzenie 2:8 i… I po chwili było 13:13. Wówczas na zagrywkę wszedł kapitan zespołu i jak na kapitana przyształo, swoją techniczną zagrywką, która sprawiała tego dnia wrocławskim siatkarzom spore kłopoty, poprowadził zespół do zwycięstwa. W tym okresie Gwardia popełniała błędy w przyjęciu, co pozwalało bolesławianom dobrze grać blokiem i wyprowadzać zabójcze kontry. Paweł Kozłowski zszedł z pola zagrywki przy stanie 14:23. Ostatnie piłki były już tylko formalnością.

Gwardia Wrocław Academy – BTS Elektros Bolesławiec 1:3 (25:21, 23:25, 19:25, 14:25)

Tabela PikoSport Dolnośląskiej III Ligi mężczyzn

BTS Elektros Bolesławiec ma do rozegrania jeszcze jeden, zaległy mecz z LZSem Średzianinem Środa Śląska (6.03.2021 r., godz. 17.00), jednak wyniki tego spotkania nie zmieni już sytuacji w ligowej tabeli.