Events for 30 Czerwiec
Events for 3 Lipiec
20 czerwca 2021

BTS Elektros Bolesławiec wrócił z tarczą z Obornik Śląskich

To był mecz nie tylko o kolejno zwycięstwo, nie o kolejne 3 czy 2 punkty, lecz o coś więcej. Spotkały się ze sobą dwa zespoły, które aspirują do gry w barażach o II ligę, które w ligowej tabeli zajmowały odpowiednio 2 i 3 miejsce, dla których przegrana w tym meczu prawdopodobnie przekreśliła szanse dalszej gry, mówimy prawdopodobnie, bo do końca sezonu zasadniczego pozostał KS TechniSat Obornikom Śląskim jeden mecz, a “elektrycznym” bolesławianom jeszcze dwa.

Lepiej w mecz weszli gospodarze spotkania. Było widać po zawodnikach, że są mocno zmotywowani. BTS Elektros nie radził sobie w ataku, co wykorzystali przeciwnicy zaliczając dwie serie punktowe, które pozwoliły im spokojnie doprowadzić do zwycięstwa w secie 25:17. Na głowy bolesławian spadł “zimny prysznic” i to chyba ich pobudziło, bo drugi set to zupełnie inna gra. Już od samego początku “elektryczni” podrażnieni niepowodzeniem pierwszych minut mecz dość szybko obejmują kilkupunktowe prowadzenie i w pełni kontrolują przebieg całego seta. Pod koniec jednak wkradło się w szeregi małe rozluźnienie, ale nie było one na tyle istotne, aby zagroziło wynikowi. BTS pewnie wygrywa 19:25.

I nadszedł set nr 3. Jak się później okazało, najważniejszy set całego meczu, a może nawet sezonu. Ale wróćmy do początku tej partii. I znowu przebieg gry nie układał się po myśli BTSu. Oborniki powolutku powiększały przewagę, by w połowie seta mieć 6 punktów przewagi. Gra bolesławian nie wyglądał obiecująco, szczególnie w kontekście jeszcze 4 seta. Jednak zawodnicy BTSu powolutku zaczynają odrabiać straty z pierwszej fazy tej części meczu i doganiają rywali tuż przed decydującymi piłkami – na tablicy jest 23:23. W kolejnych akcjach więcej zimnej krwi zachowali nasi siatkarze, którzy wygrywają ten ciężki set na przewagi, 26:28.

W czwartym secie powróciły koszmary z pierwszego, a wręcz było chyba jeszcze gorzej, ponieważ po kilku minutach było 8:1 dla KP TechniSatu. Wprawdzie udało się ją zniwelować w pewnym momencie do 3 punktów, ale tylko na tyle było stać BTS Elektros Bolesławiec. Ostatecznie ten set zakończył się zasłużoną przegraną i trzeba było walczyć w tie-breaku.

Po trzecim secie myślałem, że Oborniki się już nie podniosą – powiedział Robert Walkowiak, trener bolesławian. Jednak to, co zrobiliśmy w secie czwartym, było dla mnie czymś niewyobrażalnym. Przed tie-breakiem padło kilka ostrych, męskich słów w celu zmotywowania chłopaków – dodał.

Porządna reprymenda o trenera pomogła, bo set 5 to pełna kontrola gry, w której BTS prowadzi 8:4 i po zmianie stron doprowadza do zakończenia spotkania wynikiem 15:9.

KP TechniSat Oborniki Śląskie – BTS Elektros Bolesławiec 2:3 (25:17, 19:25, 26:28, 25:16, 9:15)

Tabela PikoSport Dolnośląskiej III Ligi mężczyzn

Przed bolesławianami dosyć szeroko otwierają się drzwi do turnieju barażowego o awans do 2 ligi. Ale do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze jedno zwycięstwo. Pozostały do rozegrania dwa mecze z: Gwardią Wrocław Academy (27.02.2021 r.) i LZSem Średzianinem Środa Śląska (6.03.2021 r.).

info: BTS Bolesławiec/sport.boleslawiec.pl